Szorty to męski niezbędnik w sezonie letnim.  Istnieje wiele fasonów szortów, dzięki czemu każdy Pan znajdzie coś w swoim guście. Dostępne są w różnej długości –  za kolana lub przed. Długość zależy od indywidualnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chcecie wyciągnąć sylwetkę i wyszczuplić,  należy wybrać te, które kończą się nad kolanem. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze fasony.

Szorty jeansowe:

Szorty jeansowe , często nazywane „jorts” od połączenia słowa jeans i shorts, stanowią bazę do stworzenia wielu ciekawych zestawień. Odnajdą się w szafie każdego mężczyzny. Decydując się na nie, staraj się unikać zbyt przesadnych przetarć, dziur czy zaciągnięć. Spodenki powinny być dopasowane. Nie powinny być również zbyt długie. A z czym je nosić? Niemalże ze wszystkim. Dobrze komponują się zarówno z koszulą jak i zwykłym t-shirtem. Pamiętaj tylko, że zestawienia z jeansami mają charakter typowo causalowy.

jeansowe

Krótkie chino:

Gdy jeansy są zbyt nieformalne, a garnitur za oficjalny, wybierz chino. W sezonie letnim nosi się ich skróconą wersje – szorty. To idealne rozwiązanie podczas spaceru lub wyjazdu na wakacje. Pasują zarówno do koszul jak i t-shirtów. Kolorystyka zależy tylko i wyłącznie od Was. Śmiało możecie postawić na kolory. Jednak warto mieć w swojej szafie klasyczne odcienie: beżowe, czarne lub granatowe. Wybieraj naturalne tkaniny takie jak len czy bawełna. Spodnie typu chino uważane są bardziej formalne od jeansów, dlatego stanowią świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie sportową elegancję.

chinosy

Spodenki dresowe:

Dresowe szorty to typowo causalowy element męskiej garderoby. To wybór dla tych Panów, którzy cenią sobie sportowy styl i czują się najlepiej w luźnych zestawieniach. Do spodenek pasują t-shirty oraz trampki lub adidasy.

dresowe