The Beatles to zespół niepozornych chłopców, którzy dokonali największej rewolucji muzycznej w historii popkulutry. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o nich. I choć zespół rozpadł się dawno temu, do dziś słucha się ich muzyki na całym świecie. Ale The Beatles to nie tylko muzyka, ale również i moda.

Pierwszą rzeczą, którą brytyjscy muzycy wylansowali, były fryzury nazywane „na Beatlesa”- dłuższe włosy z grzywką zaczesaną do przodu. Kolejnym elementem mody związanym z zespołem są marynarki zapinane pod szyję, bujne loki. związanym Z The Beatles kojarzą się również sztyblety, czyli skórzane buty na płaskiej podeszwie z nierozcinaną cholewką ponad kostkę. Z The Beatles kojarzą się także ciasne garnitury, które specjalnie dla nich projektował Pierre Cardin. Zapoczątkowali modę na noszenie marynarek w parze z golfem,. W modzie damskiej zrobili furorę tworzą typową „beatle woman”, czyli panią ubraną w krótką sukienkę o trapezowym kroju. Jednakże najbardziej utożsamione z wizerunkiem wokalisty – Johna Lenona, są okulary w okrągłych oprawkach, nazywane lenonkami. Są wciąż modne i ponadczasowe, tak samo jak wizerunek Johna.

the beatles1the beatles2