Blogerka na London Fashion Week

20 lutego bieżącego roku rozpoczął się inspirujący tydzień, podczas którego odbyły się pokazy największych brytyjskich projektantów oraz domów mody. London Fashion Week po raz pierwszy odbył się w 1984r. Londyn wraz z Mediolanem, Nowym Jorkiem i Paryżem należy do „Wielkiej Czwórki” Tygodni Mody. Tutejsze pokazy odbywają się dwa razy w roku – w lutym oraz we wrześniu i są relacjonowane przez dziennikarzy z całego świata.

Podróż do tego wyjątkowego miasta nie zawiodła moich oczekiwań. Już wcześniej miałam okazję uczestniczyć w podobnych wydarzeniach w Paryżu oraz w Łodzi. Na Fashion Week odbywający się w Londynie wybrałam się wraz ze Szkołą Męskiego Stylu po raz pierwszy. Atrakcje tej imprezy były rozsiane po całym mieście, a pokazy organizowane były w rożnych dzielnicach.

Zachwyciły mnie niezwykłe wystawy projektantów oraz inspirujące pokazy domów mody m.in: Topshop Unique, Vivienne Westwood, Osman, Sibling, Roksanda, Antonio Berardi oraz Marques’ Almeida. Największe wrażenie zrobił na mnie pokaz Burberry Prorsum. Jeżeli nie znasz ciekawych miejsc w Londynie, na pewno odwiedzisz je podczas pobytu na London Fashion Week.

W tym czasie projektanci organizują interesujące eventy w swoich salonach. Można tam spotkać blogerów i gwiazdy show-biznesu. Wiele fascynujących imprez i wspólnych obiadów sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości. Niestety, nie można być w kilku miejscach jednocześnie, więc trzeba umiejętnie wybrać kilka najistotniejszych wydarzeń.

Najważniejszymi miejscami, gdzie odbyły się pokazy były Somerset House oraz Topshop Show Space w Tate Britain. Pod piękną galerię podjeżdżały luksusowe samochody oklejone nazwami gazet i wielkich wydawnictw. Liczne pokazy przyciągały mnóstwo blogerów i ciekawie ubranych osób, którymi inspirują się projektanci. Moda uliczna oraz trendy prezentowane na wybiegach przenikają się nawzajem.

Szkoła Męskiego Stylu
Blogerka na London Fashion Week

Poza tym odwiedziłam projektantów w showroomach. Mogę zdradzić, że już pojawiły się interesujące propozycje młodych kreatorów mody. Duże wrażenie zrobiły na mnie kolekcje ready-to wear, które pojawią się w sklepach zimą 2015r.

Podczas najważniejszego święta mody w Wielkiej Brytanii miałam okazję wychwycić najnowsze trendy na sezon jesień-zima 2015/2016.

Szkoła Męskiego Stylu

Zanim opiszę tendencje, które będą dominować w drugiej połowie roku, dodam parę słów na temat trendów z poprzedniego sezonu panujących wiosną i latem. Wiosna rozkwitnie kolorami. Dominować będą następujące barwy: mocna żółć, pomarańcz, fiolet, zieleń, błękit oraz biel. Ulice będą tryskać szalonymi połączeniami kolorów takimi jak fiolet z żółcią i zielenią. Nowym trendem będzie wkładanie sandałów na barwne, grube rajstopy lub skarpety. W sklepach obuwniczych znajdziemy czarne buty na białej, grubej, traperskiej podeszwie, a także białe trampki, które będziemy wkładać do szerokich spodni z kantem i eleganckich płaszczy. Modne staną się szykowne spodnie z wyższym stanem i rozkloszowane krótkie bluzki. Wraz z powiewem lata pokażemy trochę ciała. Oczaruje nas biały total look w połączeniu z mocnym akcentem żółci lub fioletu. Hitem staną się buty na szerokim słupku, a także komplety z zamszu – spódnica i kurtka w tym samym kolorze. Odcień musztardowy powoli wkroczy na salony. Natomiast miłośnicy stylu casual będą lansować jeans total look – sukienki dżinsowe i przedłużane koszule w formie sukienki. Ciekawe połączenie mocnych kolorów stanie się inspiracją do stworzenia odważnych stylizacji, a buty w metalicznych barwach dodadzą blasku nadchodzącej wiośnie. Must have na lato to błękitne sandałki i fioletowe dodatki w postaci torebek oraz butów.

Szkoła Męskiego Stylu

Wraz z zimą nadejdzie moda na futra w rożnych barwach, a także skóry, zamsz i frędzle. Dominować będą kolory: brąz, odcień musztardowy, biel, czerń. Kolory lata na czele z fioletem mogą powracać w połączeniu z czerwienią. Nowym trendem stanie się komponowanie koloru musztardowego z odcieniem morskim. Indiański look podbije serca miłośników zamszu, frędzli i spodni dzwonów. Powróci moda na spódnico-spodnie. W sklepach obuwniczych pojawią się miękkie zamszowe buty z frędzlami. Modne będą mocne wzory i proste formy. Total white opanuje ulice naszych miast.

Szkoła Męskiego Stylu
Roksanda

Szkoła Męskiego Stylu
Roksanda

Szkoła Męskiego Stylu
Burberry

Szkoła Męskiego Stylu
Burberry

Każdą podróż do Londynu wspominam z wielkim sentymentem. London Fashion Week dostarczył mi wielu cudownych wrażeń, które na długo pozostaną w mojej pamięci.
Niech relacja z tego wyjątkowego święta mody stanie się natchnieniem do komponowania stylowych zestawów w nadchodzącym sezonie.