Bób, podobnie jak inne rośliny strączkowe, to skarbnica wartości odżywczych. To przede wszystkim źródło białka. Jakie jeszcze inne właściwości odżywcze i lecznicze posiada? Dziś Wam odpowiemy na pytanie.

Bób cieszy się popularnością również u osób, które chcą schudnąć. Po pierwsze, jest niskokaloryczny. Po drugie, zawiera śladowe ilości tłuszczu i jest przy tym odżywczy. Jak zostało wspomniane, to świetnie źródło białka, dzięki czemu łatwo wpisuje się w rolę zamiennika dla mięsa, ryb, czy jaj. Dlatego chętnie sięgają po niego wegetarianie. Posiada także błonnik pokarmowy oraz kwas foliowy. Obecność błonnika w bobie zapewnia uczucie sytości na długo, usprawnia pracę jelit i wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Bób zawiera również zestaw witamin m.in. witaminy K,C,A, B1, B6 i wspomniany kwas foliowy, tiaminę i ryboflawinę, a także minerały: wapń, magnez, żelazo, cynk. Bób wykazuje również działanie antynowotworowe, dzięki obecności lektyny. Spożywanie bobu pomaga również uniknąć zakwaszenia organizmu.