Artyści mają na nas większy wpływ, niż przypuszczamy. Dzisiaj kolejny muzyk, który wpłynął na świat – Kurt Cobain, wokalista zespołu Nirvana, którego styl naśladowali niemalże wszyscy fani.

Kurt Cobain to amerykański muzyk grunge’owy, który zapisał się nie tylko jako niesamowity wokalista i gitarzysta zespołu Nirvana, ale również jako ikona mody. Jego styl to przede wszystkim flanelowe koszule, szerokie swetry, porwane jeansy. Co więcej, to właśnie Kurt uczynił z flanelowej koszuli, noszonej przez farmerów, najbardziej stylową i wyrazistą część garderoby, która stanowiła must have w obowiązujące ówcześnie tendencje. Cobain spopularyzował również noszenie trampek, które do dziś są chętnie wybierane nie tylko przez mężczyzn, ale i kobiety. Nosił również buty Dr.Martens. Po śmierci jego wizerunek został wykorzystany do jednej z reklam marek.

kurt rklama

Źródło: adsoftheworld.com

 Kurt Cobain to przede wszystkim grunge – styl stworzony dla osób, które pragnęły się wyróżnić. Styl był niewątpliwie przeciwieństwem krzykliwych i kolorowych lat 80. Obecnie styl grunge stał się inspiracją dla wielu projektantów i na stałe wpisał się do świata mody.

kurt getty images

Źródło: getty images