Kalosze damskie od dawna przestały być zarezerwowane na niepogodę. W dzisiejszych czasach noszenie kaloszy przekształciło się w modny trend, pozwalając na kreatywne połączenia z różnorodnymi ubraniami. Z czym łączyć by wyglądać w nich stylowo?

kalosze damskie

Jak nosić kalosze damskie?

Moda na kalosze trwa już od dawna. I nic nie wskazuje, ze ten model obuwia odejdzie w zapomnienie. Te buty nie tylko chronią nas przed kiepską pogodą, ale również stanowią doskonałe uzupełnienie codziennych stylizacji w okresie jesiennym. Możesz ubierać je na nieco bardziej formalne wyjścia, ale przede wszystkim sprawdzą się na co dzień, np. jako element ubioru do pracy – w naszym innym artykule przeczytasz o trendach w jesiennych stylizacjach do pracy.

W błyskawicznym tempie zyskały zwolenników w postaci zarówno projektantów, jak i miłośniczek mody na całym wiecie. Kalosze wybierane są w każdym sezonie jesiennym, a pojawiają się w nowych odsłonach. Projektanci nas zaskakują zabawa formą, kolorami oraz wzorami. Tu nie ma miejsca na na nudę! Oczywiście wciąż triumfy święcą klasyczne kalosze damskie w czarnym kolorze. To uniwersalny element garderoby, który sprawdzi się do wszystkiego. Nie brakuje jednak kolorów. Nie tylko mocnych, ale i pastelowych. Dodatkowo obuwie te zdobione są różnymi aplikacjami m.in. dżetami, ćwiekami czy uroczymi kokardkami.damskie kalosze

Kalosze damskie – modne stylizacje

Jak nosić kalosze damskie? Tak naprawdę na wiele sposobów! Wybór zależy tylko i wyłącznie od Twojego stylu oraz gustu. Doskonale wyglądają zestawione z jeansami i innymi spodniami rurkami lub prostymi. Na górę wybierz bluzkę, golf albo sweter – w zależności od pogody. Możesz pokusić się także o t-shirt czy koszulę – niekoniecznie białą. Śmiało możesz je nosić również do sukienek. Granatowa, rozkloszowana sukienka i beżowy trencz będą świetnie wyglądać w zestawieniu z czarnymi kaloszami.

Lubisz bawić się modą? W takim razie postaw na kolory! Jesienią doskonale sprawdzi się bordo. Do tego sweter i dzianinowa sukienka oraz wełniany płaszcz. Całość uzupełnij lakierowaną torebką. Wolisz jaśniejsze barwy? Postaw na cukierkowy róż – będziesz w tym look’u wyglądać przesłodko! Bardzo fajne zestawienie otrzymamy, wybierając czerwone kalosze. Zrobią one całą stylizację! Dlatego dobieramy do nich elementy garderoby w stonowanych kolorach. np. czarne legginsy, koszula, a na koszulę beżowy sweterek. Będzie to świetnie wyglądać!

Kalosze dostępne są również w różnych wzorach np. kratę, która wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością – napisaliśmy artykuł o tym, jak nosić kratę jesienią. Koniecznie zajrzyj i sprawdź! Nie zabraknie także motywów kwiatowych. jednak tu trzeba uważać podczas stylizacji, aby całość nie wyglądała zbyt kiczowato.

Czarne kalosze – do czego?

Czarne kalosze wciąż święcą triumfy. Nic dziwnego. Czarny to kolor uniwersalny, który pasuje do wszystkiego. Dlatego jeśli lubisz minimalizm, boisz się kolorów, to postaw na czarne kalosze. A jak je nosić? Wybór masz ogromny! Model za kostkę połącz ze skórzanymi spodniami. Do tego biała bluzka i różowy płaszczyk – idealne przełamanie look’u.

Innym rozwiązaniem jest czarny total look – kalosze przed kolana, czarne jeansy, sweter oraz kurtka. Fajne zestawienie stworzysz łącząc kalosze z kolorowymi spodniami np. żółtymi, czerwonymi czy zielonymi. Dzięki temu ożywisz całość. Jeśli te kolory nie są dla Ciebie, postaw na biel oraz beż, które świetnie będą kontrastować z czernią.