Wybranie restauracji na randkę to nie lada wyzwanie. Musicie pamiętać Panowie, że nie liczy się tylko jedzenie, ale cała prezentacja lokalu. Po pierwsze pamiętacie, aby wybrać lokal, w którym nie ma głośnej muzyki. W końcu musicie ze sobą rozmawiać. Po drugie fajnie jeśli restauracja będzie miała ciekawy widok np. na oświetlone miasto. Po trzecie zwróć uwagę na menu, a najlepiej dowiedz się co lubi Twoja partnerka, aby miała wybór przy zamówieniu. A jeśli nadal nie wiesz, do jakiej restauracji zabrać kobietę, nie martw się – pomożemy Ci! Dziś przedstawiamy restauracje w Gdańsku, które idealnie nadają się na niezapomnianą, a przede wszystkim udaną randkę.

Manekin

Manekin zakotwiczył w Gdańsku, tym samym tworząc miejsce na idealny i niepowtarzalny spacer po statku z początku XX wieku. Szum morza, śpiew ptaków i dzika plaża pośród drzew to niewątpliwie idealne miejsce na udaną randkę. W menu znajduje się wiele naleśników: wytrawne, na słodko, wegetariańskie, także każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz dań głównych można również skusić się na deser.

manekin

Prologue Restaurant & Bar

Proloque to nowa gdańska restauracja mieszcząca się przy ulicy Grodzkiej, na końcu nabrzeża Motławy. Znajduje się za zielonymi drzwiami odrestaurowanej kamienicy. Zachwyca pięknym wnętrzem, które sprawia, że jest klimatycznie i uroczo. Czerwone cegły, ciemne wiśniowe drewno, przygaszone światło, świece, nastrojowa, spokojna muzyka tworzą wspaniałą i wyjątkową atmosferę. Restauracja może pochwalić się również  znakomitą kuchnią szefa kuchni Jakuba Arażnego. Dodatkowo kuchnia jest otwarta. Menu zmienia się ze względu na dbałość o świeżość składników, z których przygotowywane są poszczególne dania. Do każdej potrawy można dobrać odpowiednie wino.

proloque

Restauracja Ritz

Kolejna restauracja to Restauracja Ritz. Szefową kuchni jest Basia Ritz – dyktatorka smaku, autorka bloga Kulinarna Mekka, dwóch bestsellerowych książek („Master Chef. Przepisy Basi Ritz” oraz „Dom pełen smaku”), a także gospodyni programu telewizyjnego Kuchnia z sercem. Dużym atutem jest niesamowita kuchnia. Oprócz dań głównych, restauracja serwuje pyszne desery. Niewątpliwie największą atrakcją jest bajkowy widok, szczególnie wieczorowa pora na podświetlony Gdańsk. To idealne miejsce na udaną randkę.

ritz

Sempre

Sempre to niepozorne, małe miejsce, będące świetną pizzernią. To włoska kuchnia pełna prostoty, pachnąca świeżymi ziołami, przyprawami i oliwą extra vergine.  Lokal utrzymany  we włoskim stylu to idealne miejsce na romantyczną kolację we dwoje dla miłośników pizzy. Dodatkowo z ogródka mamy piękny malowniczy widok na Motławę. Czego chcieć więcej?

sempre