Stolicą mody określa się miasto, które ma istotny wpływ na międzynarodowe trendy w modzie i jest kluczowym ośrodkiem przemysłu modowego. Do działalności w tym zakresie zalicza się projektowanie produkcję sprzedaż detaliczną wyrobów odzieżowych, a także liczbę pokazów mody i targów związanych z modą. Powszechnie mówi się o czterech głównych stolicach mody na świecie: Nowy Jork, Paryż, Mediolan i Londyn. W dzisiejszym poście przybliżymy Wam Nowy Jork.

Nowy Jork to miejsce, gdzie mieszają się kultury i tradycje. To miasto, w którym niemalże każdy posiada swój własny, oryginalny styl. Znajdziemy tu ekstrawaganckie kreacje i horrendalnie drogie dodatki, ale również modne młodzieżowe ciuchy, a także proste i wygodne ubrania.  W Nowym Jorku odbywa się tydzień mody, jedna z najważniejszych imprez modowych na świecie. Tydzień mody przyciąga dziennikarzy gwiazdy i miłośników mody z całego świata.

W Nowym Jorku znajduje się mnóstwo markowych butików. Zakupy w rozpoczyna się szlakiem pcząwszy od Madison Avenue, będącym rajem dla wielbicieli luksusowych marek i eleganckich wystaw. Znajdują się ta słynne domy mody takie jak YSL, Donna Karan, Marc Jacobs czy Armani. Kolejny punkt na zakupowym szlaku to 5th Avenue z domami towarowymi BRANEY’S NEW YORK znanymi z seriali „Seks w wielkim mieście” i „Przyjaciele”, oraz butiki największych projektantów ze słynnym sklepem jubilerskim Tiffany na czele.  Największym dom towarowy – MA-CY’S znajduje się na środkowym Manhattanie. Warto zajrzeć do Woodbury Commons – outletów znanych marek. Nie wolno zapomnieć o popularnym Soho witające tłumy, którym mody nigdy dość. Słynąca z niekończących się ulic pełnych drogich butików i urokliwej atmosfery okolica to modne miejsce spotkań, które przyciąga celebrytów i modelki pragnących na równi zmieszać się z tłumem.

.