Agnieszka Świst-Kamińska, miał przyjemność wypowiedzieć się jako ekspert dla Radio. Style Coach mówiła o tym, czym cechuje się perfekcyjnie skrojony garnitur.

Perfekcyjnie skrojony garnitur

W trakcie audycji Cool hunter zdradziła sekret dobrze skrojonego garnituru. Perfekcyjnie skrojony garnitur musi być dopasowany do sylwetki. Panowie, którzy mają lekki brzuszek, powinni postawić na klasyczne marynarki oraz dodatkowo kamizelkę. Przy doborze marynarki należy zwrócić uwagę na to, aby dobrze leżała. Z tyłu nie może się marszczyć, a ponadto musi dokładnie przylegać do ramion – nie może być ani wysunięta poza linię ramion, ani za mała. Nie powinna opinać się na bicepsie, ani nie wisieć.  Przy zapięciu na jeden guzik, może wejść tylko jedna dłoń, nie więcej. Natomiast spodnie, mimo obecnej mody na wąskie nogawki, nie powinny być za wąskie. najlepiej, aby były dopasowane. Jednak fałda opiera się na linii butów. Garnitury w sklepach krojone są w konkretnym kształcie. Niektóre są bardzo wyslimowane, inne klasyczne, a jeszcze inne mają wydłużoną lub skróconą marynarkę. Zależy to od danej marki. Mimo wszystko trzeb a zmierzyć je dokładnie, aby sprawdzić, który krój odpowiada nam najbardziej. Niestety garnitury z wieszaków mają jedną wadę. Nie można zbyt mocno ich poprawiać, ponieważ  każda ingerencja w konstrukcje powoduje zaburzenie konkretnego fasonu. ponieważ ją zaburzymy. W przypadku garniturów szytych na miarę, można nanieść wszelkie poprawki Szycie na miarę uwydatnia wszelkie atuty i ukrywa ewentualne mankamenty.

Koniecznie przeczytaj nasz artykuł jak wybrać idealny garnitur męski, w którym Style Coach podpowiada, na co zwrócić uwagę.

perfekcyjnie skrojony garnitur

 

Serdecznie dziękujemy za zaufanie.

idealnie skrojony garnitur