Villa Aminta znajduje się w miejscowości Stressa nad Jeziorem Maggiore, 30 km od międzynarodowego lotniska w Mediolanie.

Stoi pośród tysięcy azalii, kamelii i rododendronów oraz wiekowych drzew. To malownicze usytuowanie, cisza wokół oraz widok na jezioro tworzą idealne warunki dla relaksującego wypoczynku.

Z całą pewnością szczególną uwagę zwraca przepiękny wystrój Villi Aminta oraz znajdujących się w niej pokoi hotelowych. Wyposażono je w eleganckie stylowe włoskie meble, a w wielu z nich na ścianach są ręcznie namalowane freski oraz lampy i żyrandole wykonane ze słynnego szkła z Murano. Wszystkie pokoje posiadają balkony lub tarasy a widok z nich rozpościera się na jezioro lub piękny hotelowy ogród.

Restauracja Le Isole oferuje potrawy z kuchni lokalnej i międzynarodowe. Z okien tej restauracji rozciąga się fantastyczny widok na okalające hotel góry oraz na wyspy Boromeo. Obsługa restauracji I Mori zachęca do zamawiania potraw według własnych upodobań i przepisów, a szef z przyjemnością spełnia życzenia Gości.

Hotel posiada  prywatną plażę i molo. Można tu uprawiać rozmaite sporty wodne oraz wypływać łodzią na wycieczki po jeziorze. Do dyspozycji Gości jest również odkryty basen, korty tenisowe i wypożyczalnia rowerów.  W okolicy można pojeździć konno, pograć w golfa lub wybrać się do pobliskiego ZOO lub Ogrodu Botanicznego Alpinia.

LOGO - Luxury Travel