Pięciogwiazdkowy hotel ulokowany w sercu europejskich gór, bajecznie zlokalizowany 1441 m n.p.m. ukazuje urok nietkniętej przez cywilizacje alpejskiej wioski. Usytułowany w północno-zachodniej części zapierającej dech w piersiach doliny Aosta oferuje 160 km tras narciarskich na obszarze Francji i Włoch. Goście mogą aktywnie spędzać czas nie tylko jeżdżąc na snowboardzie czy nartach, ale także uprawiając trekking czy rafting, a następnie zrelaksować się w hotelowym SPA. Hotel będzie doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi – oferuje m.in. rodzinne przestronne apartamenty oraz specjalne menu dla dzieci. W ofercie Nira Montana znajdują się pokoje deluxe, lofty i apartamenty – wszystkie urządzone zostały w alpejskim stylu, większość posiada taras lub balkon.

Najważniejsze udogodnienia: hotelowa restauracja, bar & lounge oraz piwniczka z winami; hotel oferuje przejazdy na wyciągi; SPA z szeroką ofertą zabiegów, siłownia, basen, łaźnia parowa.