Dziś o modzie opowiada Kinga Pizło z bloga jointyicroissanty .

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Kinga: Dla mnie moda to przede wszystkim umiejętność ubrania się stosownie do określonego miejsca i okazji, ale nie tylko. Mój styl świadczy o mojej osobowości, zainteresowaniach, daje możliwość kreowania swojego wizerunku, eksperymentowania z różnymi estetykami.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Patrząc na polskie ulice ewidentnie widać, że w temacie mody kreatywność jest istotniejsza od grubości portfela. Mimo iż nie należymy do najbogatszych państw w Europie, to na pewno nasze społeczeństwo bardzo pozytywnie wyróżnia się w tej kwestii. Ogólnie rzecz ujmując Polki i Polacy ubierają się gustownie iz klasą, ale jednocześnie ciekawie.

Również w branży modowej jest bardzo dobrze, mamy wielu zdolnych projektantów, powstaje coraz więcej rodzimych brandów streetwearowych i tutaj warto wymienić: Turbokolor czy Lifestab, których projekty są równie dobre, jak kolekcje wiodących na świecie marek mody ulicznej takich jak Stussy, Carhartt lub Supreme.

– Skąd czerpiesz inspiracje?

-Najczęściej ze sztuki. Na mój styl duży wpływ ma muzyka, której słucham oraz te nurty plastyczne (w tym również street art) i architektoniczne, które należą do moich ulubionych. Może nie jest to szczególnie widoczne i oczywiste, ale obcowanie z tym, co mnie fascynuje, bardzo pozytywnie wpływa na moją kreatywność.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Raczej trudno byłoby przyporządkować mój styl do jednego, konkretnego nurtu, ale jeśli miałabym go określić najtrafniej, to jest to streetwear z elementami pin-up’u, vintage, retro oraz od czasu do czasu chwilowe odchyły w kierunku minimalizmu.

– Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Na pewno nie założyłabym koszulki z motywem satanistycznym, prawdziwego futra czy sportowych butów na obcasie.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Dobrze skrojony wełniany płaszcz z paskiem w talii, dżinsy z wysokim stanem, skórzana spódnica i oczywiście klasyczna mała czarna.

-Twoje życiowe motto?

-Żyj i daj żyć innym”

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Kingi. 

2 3