Hotel położony w sercu Dolomitów w miejscowości San Cassiano leżącej 1537 m.n.p.m. i wchodzi w skład dzielnicy turystycznej Alta Badia, która została uznana za „Królową Alp” przez prestiżowy włoski klub podróżniczy. Rosa Alpina zlokalizowana jest jedynie 300 metrów od stacji kolejki linowej Piz Sorega, dzieli ją ponadto zaledwie 2,5 godziny od północnej Wenecji i tylko 2 godziny do południowego Insbrucka, co stwarza idealną bazę wypadową i wycieczkową.

Zakwaterowanie:
Wszystkie pokoje i apartamenty zostały indywidualnie zaprojektowane w unikalnym i oryginalnym górskim stylu. Szczególnie idealne dla rodzin – można łączyć pokoje lub suity w większe pomieszczenia.

– Pokoje typu de luxe o powierzchni 30 -41m², podzielone zostały na te z balkonem na południe oraz na te, które mają większą przestrzeń i dużą łazienkę.

– Eleganckie i przestrzenne Junior Suites o powierzchni 43-50m² oferują przestrzeń dzienną, łóżka, przestronne łazienki i niektóre z nich posiadają balkony.

– Suity o powierzchni 44-58m² są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziny. Posiadają kominek w pokoju dziennym, niektóre z nich są dwupoziomowe.

– Penthouse Suite są idealnym rozwiązaniem dla grupy znajomych lub większych rodzin – znajdują się tutaj dwie przestronne łazienki, w pełni wyposażona kuchnia, przestronny pokój dzienny z kominkiem oraz malowniczy widok na góry.

Restauracje: hotelowa restauracje St.Hubertus odznaczona została w 2000 roku gwiazdką Michelin, ponadto była wielokrotne nagradzana i wyróżniana, co świadczy o jej wyjątkowości i pewności, że zaspokoi kulinarne gusta każdego wytrawnego smakosza.

Atrakcje i udogodnienia: sporty zimowe dla entuzjastów nart i snowboardu na każdym poziomie zaawansowania, w lecie między innymi rowery, wspinaczka górska i golf. Do dyspozycji Gości jest także centrum odnowy biologicznej, całoroczne SPA z sauną fińską, krytym basenem, łaźnią turecką i wanną z hydromasażem oraz centrum fitness.