Dziś o modzie opowiada Ariadna z bloga ari-maj.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Ariadna Majewska: „Moda przemija, styl pozostaje” – mawiała Coco Chanel. Z tego powodu zmieniające się co sezon trendy bywają dla mnie inspiracją, ale ze względu na zamiłowanie do klasyki, podchodzę do nich ostrożnie.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Kult ciała od lat cieszy się rosnącą popularnością, dlatego ludzie coraz częściej przykładają wagę do sposobu, w jaki się prezentują. Nic dziwnego – jak wykazały badania, w Polsce atrakcyjny wygląd uznaje się za jeden z warunków umożliwiających osiągnięcie sukcesu i szczęścia – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Polacy chętnie sięgają po kolorowe magazyny, a chodzenie po galeriach handlowych stało się dla nich codziennością. Dostępna na rynku odzież jest na tyle różnorodna, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Poprzez ubiór, ludzie pragną wyrazić swój nastrój, osobowość, styl, pozycję społeczną, czy identyfikację z pewnymi grupami. Warto zauważyć, że zwiększająca się liczba zamożnych świadomych konsumentów wiąże się z rosnącym popytem na luksusowe produkty, w wyniku czego marki premium coraz chętniej wkraczają na polski rynek, aby zaspokoić potrzeby bardziej wymagających rodaków.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-Obserwując. Ludzi w tramwaju, prężące się na okładkach modelki, zerkające zza wystaw sklepowych manekiny… Kocham filmy, przy których kostiumografowie spisali się na medal. Z pasją przeglądam wypełnione po brzegi zdjęciami albumy z pracami cenionych fotografów. Chętnie zaglądam również do sieci, która daje mi niemal nieograniczone możliwości pobudzania mojej weny.

-Jak określiłabyś swój styl?

Jednym słowem – kobiecy. Zwykle elegancki, niekiedy prowokujący, ale niezmiennie od lat podkreślający moją kobiecość.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Spodnie pumpy na pewno nigdy nie trafią do mojej szafy 🙂

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Szpilki z czerwoną podeszwą ex aequo z małą czarną.

-Twoje życiowe motto?

-„Bogactwo człowieka mierzy się rzeczami z których on ze spokojnym sercem rezygnuje.”

John Steinbeck

Dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Ariadny.