Grand Hotel Majestic znajduje się nad jeziorem Maggiore, zaledwie 45 min jazdy samochodem z lotniska w Mediolanie. Ten przepiękny hotel został wybudowany w 1870 roku w stylu belle epoque. Przez wiele lat był on ulubionym miejscem wypoczynku członków rodziny królewskiej, artystów i słynnych muzyków. Wiosną 1930 roku został uznany za jeden z najpiękniejszych hoteli w Europie. Dziś, dzięki radykalnej renowacji, jest ponownie zaliczany do najbardziej luksusowych hoteli Włoch jak i Europy. Jest prawdziwą oazą spokoju, choć znajduje się tylko kilka kilometrów od miasteczka Pallanza. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, iż prawie z każdego pokoju, tarasu, balkonu, hotelowego baru i restauracji rozpościera się widok na piękne jezioro.

Hotel jest odpowiednim miejscem zarówno na rekreację, jak i sport. Posiada kryty basen, prywatną przystań z małą plażą, korty tenisowe, fitness club. W pobliżu znajduje się 18-dołkowe pola golfowe, można wynająć żaglówkę, powędkować lub pojeździć na rowerach.

To dobre miejsce dla osób lubiących być w pobliżu wielu wydarzeń kulturalnych. W okolicy odbywają się festiwale muzyczne (także jazzowe), znajduje się wiele wysokiej klasy restauracji (tzw. gourmet), bazary antyków. Należy koniecznie zwiedzić mityczne wyspy Borromee, tutejsze ogrody botaniczne, zabytkowe klasztory, pałace, kościoły… Okolice dają również  możliwość zakupu ubrań wielu znanych włoskich marek (m.in.: Fila, Ermenegildo Zegna, Sergio Tacchini), a Mediolan ze swymi centrami handlowymi odległy jest zaledwie 1 godz. 15 min.

LOGO - Luxury Travel