Agnieszka Świst-Kamińska: Grasz na wielu instrumentach. Możesz wymienić na jakich?

Gabrysia Świerczek: Obecnie uczę się grać na fortepianie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Na pierwszym stopniu szkoły muzycznej uczyłam się również gry na klawesynie. Hobbystycznie gram na saksofonie i gitarze.

-A jak się zrodziła Twoja miłość do muzyki?

-Mój Tato jest perkusistą, ale również gra na „klawiszach”. Gdy miałam 4 lata, nauczył mnie zagrać jednym paluszkiem utwór „Skóra” zespołu Aya RL. Od tamtej pory muzyka towarzyszy mojemu życiu każdego dnia. Moja Mama za to pięknie śpiewa.

-Brałaś udział w  wielu konkursach. Jakie jest Twoje największe osiągnięcie?

-Dla mnie największą wartość sentymentalną ma przyznanie mi drugiej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej „Piosenkobranie” w Opolu, gdzie przewodniczącym jury był Pan Mietek Szcześniak. Innym cennym dla mnie osiągnięciem jest zdobycie tytułu „Talent Małopolski” i zarazem Grand Prix za wykonanie utworu „Wishing You Were Somehow Here Again” na Małopolskim festiwalu form muzycznych i tanecznych „Talenty Małopolski”. Równie ważne są dla mnie występy w teatrze Vis a Vis, koncerty z zespołem „Believers” po całej Polsce oraz mój udział w widowisku koncertowym „Sobótka”.

-Współpracowałaś z Operą Krakowską. Było to dla Ciebie cenne doświadczenie?

-Występy w Operze Krakowskiej w spektaklu „Pan Marimba” były dla   mnie niezwykle ważne, ponieważ dzięki nim zakochałam się w śpiewie operowym. Do dziś pamiętam, gdy jako mała dziewczynka byłam pod ogromnym wrażeniem operowego kunsztu i wyrazu.

-Jak wspominasz swój występ w „Must be The Music”?

-Must Be the Music dało mi cenne doświadczenie i spojrzenie na świat tzw. show-biznesu, który średnio mi się podoba 😉

-Twoja pierwsza piosenka autorska to „Tylko Ty” . Co Cię zainspirowało do jej napisania?

-Piosenkę napisałam z myślą o moim chłopaku. Był to utwór skomponowany i nagrany w ciągu dwóch dni, pod wpływem emocji.

-A jak wygląda teraz Twoje życie muzyczne?

-Uczę się, śpiewam, koncertuję i pod okiem profesjonalistów rozwijam swoje umiejętności. Małymi kroczkami przymierzam się do egzaminów wstępnych na Akademię Muzyczną do klasy wokalno-aktorskiej.

Dziękuję za rozmowę i życzę samych sukcesów.