Castello del Nero Hotel & SPA jest przyjaznym dla rodzin obiektem usytuowanym w mieście Tavarnelle Val Di Pesa, w dzielnicy Chianti, a regionalne atrakcje to m.in. Kościół Sant’Agostino, Piazza delle Erbe i Piazza Duomo. Inne regionalne atrakcje to np. Pałac Podesty i Wieża Grossa.

Unikalne miejsce, które daje jedyną w swoim rodzaju okazję by zamieszkać w autentycznym, XII-wiecznym zamku, gdzie na ścianach własnego apartamentu podziwiać można oryginalne freski. Wykwintnie urządzony, zachowuje niegdysiejszy klimat, a jednocześnie posiada wszelkie współczesne udogodnienia.

Castello del Nero zlokalizowany jest pomiędzy dwoma słynnymi, zabytkowymi miastami – Florencją i Sieną, stanowi zatem idealną bazę do zwiedzania malowniczej Toskanii. To wręcz wymarzone miejsce na romantyczną podróż, wyjazd połączony z zabiegami SPA czy też elegancki ślub lub konferencję.

Lokalizacja: Ok. 30 min z lotniska we Florencji i 45 min z lotniska w Pizie. Zamek leży  w miasteczku Tavernelle, w samym sercu regionu Chianti.

Zakwaterowanie: W 50 klimatyzowanych pokojach i apartamentach, którymi dysponuje Castello del Nero Hotel & SPA są m.in. minibarek i sejf. W wyposażeniu łazienek m. in. szlafroki, pantofle, bezpłatne przybory toaletowe i suszarka do włosów. Dostęp do szybkiego Internetu przewodowego jest płatny. Obok takich udogodnień jak bezpłatne czasopisma, w pokoju jest telefon z linią bezpośrednią. Telewizor LCD ma kanały satelitarne.

Restauracje: Restauracja La Torre serwuje przepyszne dania „domowej roboty”, bazujące na miejscowych składnikach. Klimatyczny bar.

Atrakcje i udogodnienia: Centrum SPA – ESPA, basen, ogród, możliwość zwiedzania Florencji, Sienny i Pizy, zwiedzanie okolicznych winnic i degustacje, lekcje gotowania. Oferta konferencyjna i ślubna.