Mezoterapia to zabieg, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na czym polega mezoterapia? I jak działa? Jakie daje efekty?
Na czym polega mezoterapia?
Nie ulega wątpliwości, że mezoterapia to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, który w ekspresowym tempie zyskał wielu zwolenników. W czym tkwi fenomen zabiegu? Przede wszystkim w efektach.
Mezoterpia polega na śródskórnym podaniu substancji leczniczych m.in. witamin, aminokwasów, kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego w miejscach, które tego potrzebują. Preparat, zwany koktajlem odżywczym, dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu możesz liczyć na satysfakcjonujące efekty. W tworzeniu preparaty wykorzystuje się gotowe roztworu z substancjami rewitalizującymi i regenerującymi oraz osocze bogato płytkowe z krwi pacjenta.
Mezoterpia – jak wygląda zabieg?
Zabieg mezoterapii rozpoczyna się od dokładnego wywiadu lekarskiego. Osoba, która wykona zabieg, musi zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Następnie dobiera odpowiednią substancję czynną, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Koktajl odżywczy składa się z substancji, które będą skuteczne w leczeniu konkretnego problemu medycznego. Pacjent może otrzymać znieczulenie w formie kremy znieczulającego. W kolejnym kroku lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując w ten sposób przygotowany koktajl odżywczy pod skore. Mezoterapia wymaga precyzyjnych nakłuć, dlatego powinna być wykonana tylko i wyłącznie przez doświadczonego lekarza, w zaufanej klinice, takiej jak klinika Dr Beata Dethloff.
Zabieg wykonywany jest za pomocą cienkiej igły albo specjalnego pistoletu. Podczas zabiegu występuje niewielkie krwawienie, ale nie powoduje on bólu. Z kolei po mezoterapii na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia oraz krwiaki, które bardzo szybko znikają.
Wskazania do wykonania zabiegu to:
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
- profilaktyka przeciw oznakom starzenia,
- redukcja cellulitu,
- redukcja rozstępów i blizn,
- zwiotczenie skóry,
- ujędrnianie skóry,
- modelowanie sylwetki,
- pobudzenie krążenia.
Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest:
- ciąża i okres laktacji,
- alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu,
- infekcje skórne,
- cukrzyca,
- zła reakcja na iniekcje,
- choroby nowotworowe,
- stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Mezoterapia efekty – jak działa
Mezoterapia zalecana jest osobom, które chcą nawilżyć skórę, pozbyć się przebarwień, zredukować zmarszczki, usunąć blizny oraz rozstępy. Zabieg stosuje się również w walce z wypadaniem włosów. Jeśli zastanawiasz się, jakie wykonać zabiegi przed ślubem czy innym ważnym wydarzeniem, to z pewnością jest to mezoterapia, ponieważ daje spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Zaleca się wykonywanie 2 zabiegów w miesiącu, a w późniejszym czasie raz na pół roku, aby utrzymać efekt. Mezoterapia przede wszystkim:
- poprawia kondycję skóry,
- ujędrnia i nawilża skórę,
- rozjaśnia koloryt skóry,
- zwiększa napięcia skóry,
- usuwa drobne i spłyca głębsze zmarszczki,
- jest skuteczna w walce z łysieniem,
- redukuje rozstępy,
- redukuje tkankę tłuszczową,
- usuwa blizny.
Ponadto, zabieg mezoterapii poprawia metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty, a także przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się nawilżona i świeża.
Dodaj komentarz