Jaki makijaż będzie modny w nadchodzącym sezonie? Przedstawiamy najważniejsze makijażowe trendy na 2022 rok!

makijażowe trendy 2022

Makijażowe trendy na 2022 rok – TOP

W tym sezonie mamy mieszankę klasyki, inspiracji z lat 90., a także odrobinę szaleństwa. Nie zabrakło również glow, czyli coś, co my uwielbiamy! Za to unikamy za ciemnego podkładu (oj brzydko to wygląda – pamiętajcie!), zbyt mocno wyrysowanych brwi (naturalność moje drogie się liczy!). teatralne rzęsy również są passe.

W takim razie co jest modne? oto makijażowe trendy na 2022 rok, które nas zachwyciły!

Kreska nie tylko w czarnym kolorze

Czarna kreska na górnej powiece to szybki i prosty sposób na wyraziste spojrzenie. Na co dzień warto stawiać na subtelne kreski, które rysujemy tuż nad rzęsami. Przedłużenie powinno być lekkie. Z kolei na imprezę mamy znacznie większe pole do popisu! Doskonale sprawdzi się kreska w rozmiarze XXL i to nie w czarnym kolorze, a wyrazistym odcieniu!

Fiolet, turkus, a nawet i czerwień to fenomenalny sposób na wyróżnienie się z tłumu! Jeśli lubisz zwracać na siebie uwagę i bawić się makijażem, to w Twojej kosmetyczce nie może zabraknąć kolorowych eyelinerów.

Wyraziste kolory

Makijażowe trendy na 2022 rok to przede wszystkim cienie do powiek w różnych kolorach. W tym sezonie nie boimy się wyrazistych barw, które dodadzą odrobiny świeżości. Cienie możemy łączyć z kolorowymi eyelinerami, tworząc niebanalny make up.

Oczywiście kolory stosujemy na co dzień, wyjścia ze znajomymi czy randkę. W kwestii makijażu biurowego wciąż stawiamy na naturalny makijaż biznesowy.

makijażowe trendy na 2022

Przydymione oko

Jesteś miłośniczką klasyki? W takim razie przydymione oko to trend dla Ciebie! Święci triumfy od dawna. Trudno się dziwić. Fenomenalnie podkreśla spojrzenie. Do tego makijaż jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się na każdą okazję. I co najważniejsze – jest prosty do wykonania.

Nie musisz znać się na makijażu, aby go wykonać. Szczególnie wersję dzienną. Do wykonania przydymionego oka używaj neutralnych barw. Doskonale sprawdzą się odcienie beżu i brązu.

Makijażowe trendy 2022 – usta

Cieliste usta

W tym sezonie panuje moda na tzw. niewidzialne usta. Aby uzyskać taki efekt, stosujemy szminki w odcieniach nude. Konkretny odcień, chłodny lub ciepły, dobierz do swojej karnacji.

trendy w make up 2022

Konturówka

Makijażowe trendy na 2022 rok czerpią inspiracje z lat 90. Poza cielistymi ustami, modne są także usta obrysowane konturówką w nieco ciemniejszym kolorze od szminki. Taki zabieg sprawia, że usta będą optycznie pełniejsze i większe.