fot.PodniebnePodroze.pl

Doha, czyli stolica najbogatszego kraju świata, do tej pory była przez wielu z nas traktowana, jako port przesiadkowy podczas podróży m.in. do Azji.

Od kiedy zapadła decyzja o organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku w Katarze, stolica zaczęła się bardzo dynamicznie zmieniać.

Powstało wiele nowoczesnych hoteli, centrów handlowych, rozrywkowych i edukacyjnych.

Muzeum Narodowe Kataru to dzieło słynnego francuskiego architekta Jeana Nouvela. Kształtem przypomina różę pustyni, a jego wnętrze to 1,5km interaktywnej podróży przez Katar. Od jego początków jako zespołu rybackich osad aż do teraźniejszości.

Kolejnym, nowym obiektem jest Katara, czyli miejsce kultury, w którym odbywają się znakomite opery, przedstawienia teatralne oraz wystawy sztuki współczesnej.

Wieczorem, idealnym miejscem na spacer, zakupy czy kolację jest Souq Waqif. Jeśli możemy powiedzieć, że bazar jest czysty i elegancki to ten właśnie taki jest. Nie ma tu nagabywaczy, możemy swobodnie spacerować pomiędzy sektorami z biżuterią, materiałami, przyprawami, orzechami, słodyczami czy ptakami.

Stąd już blisko do 7 – kilometrowej nadmorskiej promenady Corniche, skąd rozciąga się widok na nowoczesne drapacze chmur w zachodniej zatoce.

Pomiędzy wspomnianymi atrakcjami możemy poruszać się nowoczesnym metrem. Mamy do wyboru dwie klasy podróży: standard i goldclub, gdzie bilety kosztują odpowiednio równowartość 2 pln i 10 pln. Niezbyt wygórowana cena, jak na walory estetyczne zapewnione podczas jazdy. Poza stolicą, możemy przeżyć przygodę na pustyni podczas Dune Safari, które można okrasić jazdą na sandboardingu.

Na naszych turystów czekają, światowej klasy sieci hotelowe takie jak: Kempinski, Mondrian, Marriott, Intercontinental, Ritz – Carlton, Hilton, Tivoli, Rotana, Crown i wiele innych. Kilkudniowy pobyt wraz z przelotem to jedynie 2500pln za osobę.

Zimą w Katarze panują idealne warunki do odpoczynku nad wodą – temperatura powietrza i wody jest bliska 25 stopniom Celsjusza.

Do Kataru latamy na pokładzie narodowego przewoźnika – Qatar Airways, czyli najlepszą linią lotniczą świata – znajduje się na 1 miejscu w rankingu „World’s TOP 100 Airlines 2019″ organizowanym przez  Skytrax.

Ilość rozrywki pokładowej, smaczne posiłki oraz wyjątkowy serwis pozwalają oddać się 5 godzinnej podniebnej uczcie dla zmysłów.

Zdecydowanie warto zarazić się Katarem!

fot.PodniebnePodroze.pl

Przykładowe propozycje pobytu: