Składanie koszulek to jedna z tych pozornie prostych czynności, która może stwarzać nie lada wyzwanie. Każdy z nas chociaż raz stanął przed otwartą szafą, próbując znaleźć konkretną koszulkę, tylko po to, żeby znaleźć ją zgniecioną i poplątaną z innymi ubraniami. Istnieje kilka metod składania t-shirtów. Jakie? Dziś Wam pokażemy 4 sposoby.

Jak składać t-shirty? Poznaj 4 sposoby

1. Podstawowy

jak składać koszulki podstawowy

źródło: realmenrealstyle.com

To najłatwiejszy sposób składania t-shirtów. Połóż koszulkę twarzą w dół i wygładź wszelkie zmarszczki. Wyobraź sobie pionową linię biegnącą w dół środka koszulki, a następnie złóż ją na pół wzdłuż tej linii.
Złóż rękawy z powrotem, a następnie ponownie ułóż całe ubranie w połowie długości, wzdłuż. Wygładź materiał po raz ostatni przed ponownym złożeniem. Szybko i łatwo!

2. Marine Roll

jak składać koszulki marine roll

źródło: realmenrealstyle.com

Ten sposób wykorzystuje się m.in. w wojsku. Jest skutecznym sposobem na spakowanie t-shirtów, gdy przestrzeń jest na wagę złota. Połóż koszulę koszulką twarzą do góry. Złóż dolny brzeg. Zacznij od lewej strony i złóż rękaw i t-shirt ponad 1/3 długości koszulki. Wygładź wszelkie zagniecenia. Powtórz ten proces po prawej stronie. Mocno zwiń koszulkę, zaczynając od góry.

3. Wieszanie

To najłatwiejszy sposób. Jeśli masz dużo miejsca w szafie, nie składaj t-shirtów, a wieszaj je na wieszakach. Tkaniny nie ulegają zagnieceniom ani zgniotom, dzięki czemu każda koszulka zachowuje swój pierwotny kształt i wygląd. Ponadto, kiedy Twoje koszulki są widoczne na wieszakach, łatwiej jest znaleźć odpowiednią stylizację na każdą okazję, co znacznie ułatwia codzienne wybieranie ubrań.

4. Podwójne zwinięcie

jak składać koszulki podwójne zwinięcie

źródło: realmenrealstyle.com

To najtrudniejsza metoda. Polega ona na dwukrotnym zwinięciu koszulki, co pozwala na jej kompaktowe przechowywanie. Ta technika jest niezwykle przydatna w przypadku mniejszych szaf lub w podróży, kiedy musimy zmieścić jak najwięcej ubrań w walizce. Dzięki podwójnemu zwinięciu Twoje koszulki pozostaną zadbane i uporządkowane, niezależnie od miejsca, w którym je przechowujesz.

Przeczytaj również: Jak skomponować męską garderobę?