W walentynki warto zaskoczyć swoją kobietę i przyrządzić romantyczną kolację. Jak się do tego zabrać? Jak odpowiednio przygotować stół? Jak się zachować przy stole? Dziś odpowiadamy na pytania!

Zanim przejdziesz do przygotowywania, weź głęboki oddech i nie panikuj. Zacznij od wybrania meny. Przede wszystkim wybierz danie, które lubi Twoja walentynka. Jeśli nie wiesz, dowiedz się czy jest na coś uczulona, co lubi, a czego nie lubi. Jeśli jest wegetarianką, postaw na dania bezmięsne. Gdy już ustalisz te punkty, najlepiej zdecyduj się na przygotowani dania, które robiłeś już wcześniej. Kolejny krok to przygotowanie i odpowiednie udekorowanie stołu na walentynkową kolację. Zacznij od nakrycia stołu obrusem i przygotuj zastawę. Najbardziej uniwersalny, a zarazem elegancki jest biały. Talerze, pucharki do deseru powinny być z jednego zestawu, tak samo jak i sztućce. Ułóż je zgodnie z zasadami savoir-vivre – po obu stronach talerza w takiej kolejności, w jakiej są używane: najdalej od talerza te, którymi posłużymy się najpierw. Nie zapomnij o serwetkach. Wybierz t w kolorze czerwonym. Niech będą ułożone w trójkąt lub zwinięte w obrączce. Kieliszki do wina ustaw po prawej stronie talerza. Na koniec zajmij się romantycznymi dekoracjami – świecie, płatki róż. A jak zachować dobre maniery podczas walentynkowej kolacji? Zacznij od odpowiedniego ubioru. Warto dobrać też odpowiedni zapach perfum. Gdy przyjdzie już Twoja ukochana, w pierwszej kolejności odbierz od niej okrycie wierzchnie i powieś tak, aby się nie gniotło. Zaproś ją do salonu i wręcz jej kwiaty. Następnie odsuń krzesło, aby mogła usiąść. Gdy już będziecie siedzieli przy stole, unikaj opierania łokci o blat stoły. Poprawnie i w odpowiedniej kolejności używaj sztućców. Po kolacji również pamiętaj o odsunięciu krzesła.

A Wy, drodzy Panowie robicie swoim ukochanym kolację czy zabieracie do ulubionej restauracji?