Podbiły serca nie tylko projektantów, ale miłośniczek mody. Dają nie tylko ochronę przed mrozem, ale są również stylowe. Mowa o puchowych kurtach. Jak je nosić? Dziś podpowiadamy!

Kurtka puchowa – przy wyborze postaw na jakość

Tej zimy nie musimy marznąć, by wyglądać stylowo! W tym sezonie mamy mnóstwo wariacji, dlatego każdy kto lubi bawić się modą i eksperymentować, znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jedno, że podczas wyboru puchowej kurtki, ważna jest jakość jej wykonania, aby mogła nam służyć przez lata. Koniecznie zwróć uwagę na grubość, objętość oraz na skład, a dokładnie na jak najwyższy procent puchu lub pierza. Sprawdź także materiał zewnętrzny – najlepiej sprawdzi się nylon.

Stylizacje damskie z kurtką puchową

Z czym nosić puchówkę? Z czym chcesz! Jeśli lubisz klasykę, postaw na jeansy, klasyczne botki. Jeśli lubisz luźny styl, wybierz dresowe spodnie i sneakersy.

Na bardziej zimową aurę polecamy zestawienie z futrzaną kamizelką oraz ciepłą czapką z pomponem. Jak dobrać kolor czapki do kurtki? Raczej sięgaj po stonowane kolory, ale możesz również eksperymentować.

kurtka puchowa jak nosić

Ważne są również pozostałe elementy, które są niezbędne podczas ujemnych temperatur – komin oraz rękawiczki. Nie zapomnij jednak o stylowych dodatkach w postaci okularów przeciwsłonecznych (szczególnie przy śniegu obijającym słońce!), jak i torebce. W naszym innym poradniku dowiesz się: Jak dobrać torebkę do stylizacji?

Kurtka puchowa – uniwersalna część garderoby damskiej

Kurtka puchowa, choć przez wiele lat kojarzona była głównie z aktywnościami na świeżym powietrzu, dziś stała się niezastąpionym elementem damskiej garderoby. Jej wszechstronność sprawia, że jest idealnym wyborem na różne okazje – od codziennych spotkań po wieczorne wyjścia. Dzięki różnorodności fasonów i kolorów, kurtka puchowa może być dopasowana do praktycznie każdej stylizacji.

Wersje oversize świetnie komponują się z luźniejszymi, codziennymi zestawami, dodając im przytulności i stylu. Jednakże, kurtka puchowa nie musi ograniczać się tylko do luzu – modele o dopasowanym kroju świetnie sprawdzają się jako dopełnienie eleganckiego ubior, będąc doskonałym elementem stylizacji do pracy. Jeśli chodzi o wieczorne wyjścia, designerskie wersje kurtki puchowej, ozdobione futrzanymi elementami czy efektownymi detalami, mogą stanowić nietypowy, ale bardzo efektowny element wieczorowej stylizacji. To dowód na to, że kurtka puchowa to nie tylko funkcjonalność i komfort, ale także wszechstronność w kwestii stylizacji i możliwości kreowania różnorodnych looków.