Podbiły serca nie tylko projektantów, ale miłośniczek mody. To must have sezonu jesień-zima 2016/2017. Dają nie tylko ochronne przed mrozem, ale są również stylowe. Mowa o puchowych kurtach. Jak je nosić? Dziś podpowiadamy!

Puchówki mogliśmy zobaczyć na wybiegach już kilka sezonów, jednak nie u każdego projektanta. Jednak w tym roku pojawiły się w wielu kolekcjach kreatorów mody, którzy stworzyli własne wariacje na temat tej zimowej kurtki. Mogliśmy zobaczyć je m.in w kolekcji Chanel, Balenciaga w wersji ekstrawaganckiej, u Stelli McCartney. DKNY postawił na modele z dużym kołnierzem, a Alexander McQueen na jasne kolory, oryginalność i długość niemalże do samej ziemi. Kurtki w wersji XXL udowadniają, że są nie tylko zimową koniecznością, ale i modną podstawą stylizacji. Tej zimy nie musimy marznąć, by wyglądać stylowo! W tym sezonie mamy mnóstwo wariacji, dlatego każdy kto lubi bawić się modą i eksperymentować, znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jedna, że podczas wyboru puchowej kurtki, ważna jest jakość jej wykonania, aby mogła nam służyć przez lata. Koniecznie zwróć uwagę na grubość, objętość oraz na skład, a dokładnie na jak najwyższy procent puchu lub pierza. Sprawdź także materiał zewnętrzny – najlepiej sprawdzi się nylon. A z czym nosić puchówkę? Z czym chcesz! Jeśli lubisz klasykę, postaw na jeansy, klasyczne botki. Jeśli lubisz eksperymentować, wybierz spódnicę, dresowe spodnie, sneakersy lub zimowe obuwie. Wybór pozostawiamy Tobie.

puchowki-1