Bieliźniane sukienki, zwane slip dresses to mocny, choć trudny trend. Jak je zestawiać, aby wyglądać modnie i stylowo?

bieliźniane sukienki

Skąd moda na bieliźniane sukienki?

Sukienki bieliźniane wykonane z cienkiego materiału sukienka na cienkich ramiączkach, ozdobiona koronką przy dekolcie niewiele różnią się od tradycyjnej koszulki nocnej. Trend ten pochodzi z lat 90., w których jeszcze młodziutka Kate Moss decydowała się na bieliźniane sukienki. Projektanci zainspirowali się i postanowili wrócić do lat 90., zachęcając  nas do noszenia w tym sezonie jedwabnych, wykończonych misternymi koronkami halek nie tylko do łóżka, ale i na co dzień. Choć trend jest z poprzedniego roku, to w tym zdecydowanie ewoluuje.

Jak nosić bieliźnianą sukienkę?

Zimą nosiliśmy bieliźniane sukienki na swetry. Wiosną świetne zestawienie otrzymamy, łącząc bieliźnianą sukienkę z kardiganem i eleganckimi sandałkami. W chłodniejsze dni możemy założyć slip dress na bluzkę – gładką lub we wzory np. w paski. Natomiast Panie, które chcą przemycić bieliźniany trend do swoich stylizacji, ale niekoniecznie odkrywać zbyt wiele, powinny zdecydować się na długą bieliźnianą sukienkę, a do tego jeansy i prosty t-shirt.

Bieliźniana sukienka może również zastąpić klasyczną małą czarną. Warto ją zestawić z przedłużaną marynarką. Oprócz bieliźnianych sukienek, modne są także płaszcze, które wyglądają jak szlafroki. Mogliśmy je zobaczyć na wybiegu u Chanel oraz Gucci. Natomiast marka Lanvin prezentowała piżamowe kombinezony.

 bieliźniane sukienki