Wełniana flanela, która w ciągu ostatnich lat odzyskała popularność, to bez wątpienia must have w męskiej garderobie w sezonie jesień-zima. Ten matowy materiał jest ciepły, nosi się przyjemnie i dobrze wygląda zarówno na garniturze jak i nieformalnych, codziennych zestawach.

Flanela to tkanina  z bawełnianych i wełnianych przędzy. Nazwa pochodzi od walskiego gwelamenu- flannen ustalona na flanela. Może być tkana w splocie płóciennym lub diagonalnym, stosując przędze czesane lub zgrzebne. Odznacza  się wyjątkowymi właściwościami m.in. miękkością w dotyku i gęstym włosiem. Ze względu na miękkość jest często wykorzystywana do szycia ubrań dziecięcych, koszul, bluzek, pościeli, piżam lub na dziecięce śpioszki do spania.

Zaletą tkanin flanelowych jest ich uniwersalność. Można je łączyć z elementami o różnym stopniu formalności. Zaś koszula flanelowa stanowi bazę do stworzenia wielu stylizacji. To niewątpliwie jedne z łatwiejszych elementów garderoby do noszenia. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli Wam również wybrać odpowiednią i dopasowaną do waszego stylu. Koszulę możecie nosić wpuszczoną, nie wkładając do spodni, bowiem sam materiał mocno wybrzuszy pas spodni. Flanela dobrze komponuje się z mocnym jeansem, grubym sztruksem. Ważnym aspektem jest długość koszuli flanelowej. Powinna sięgać do połowy rozporka. Możecie nosić je zapięte lub rozpięte. Decyzję pozostawiamy Wam.

flanela

.