Koniec mody na długie brody! Zarost ograniczamy do minimum. Teraz zapuszczamy włosy! Artystyczne uczesania dodadzą charakteru mężczyznom, którzy pragną być na topie.

Najnowsze trendy we fryzjerstwie wychwytują gwiazdy, celebryci oraz blogerzy. Ci ostatni rozpowszechniają w sieci wiele ciekawych propozycji. Układają włosy w różny sposób, dostarczając obserwatorom mnóstwo fantastycznych inspiracji. Najczęściej pojawiają się propozycje asymetrycznych fryzur. Panowie pozostawiają na czubku głowy dłuższe, gładko zaczesane włosy, natomiast przycinają te, które znajdują się z tyłu i po bokach. Dłuższe kosmyki można wymodelować i unieść, a krótsze – przyczesać. Taką fryzurę prezentuje zawsze stylowy George Clooney. Brad Pitt poszedł o krok dalej i postawił na większy kontrast, znacznie przycinając boki.

Niedawno burzę w Internecie wywołał nowy wizerunek Justina Biebera, który lansuje długą grzywkę w kolorze blond. Jeżeli któryś z panów obawia się, że taki look nie przystoi mężczyznom w średnim wieku, niech spojrzy na Davida Beckhama. Piłkarz zawsze wiedział, co jest na topie i świetnie wychwytywał aktualnie dominujące tendencje. Mężczyzna, który jest uważany za ikonę mody, potrafi dostosować trendy do swojej osobowości, a nie odwrotnie.

Już jakiś czas temu Colin Farrell zaprezentował krótko przystrzyżone boki kontrastujące z długimi włosami upiętymi w koński ogon. Takie uczesanie z pewnością przypadnie do gustu panom, którzy lubią eksperymentować z modą i stawiają na ekscentryczny wygląd.

Mężczyźni, którzy wolą pozostać przy krótkich włosach, również mogą zdecydować się na dość swobodne stylizacje. Wystarczy wymodelować włosy w taki sposób, aby wyglądały, jakby były czesane wiatrem. Można zaczesać je do tyłu lub na bok tak, jak sugeruje Burberry. Mamy również propozycję dla mężczyzn ceniących klasyczny wygląd. Armani lansuje weet look, czyli gładko ułożone włosy z przedziałkiem po prawej lub lewej tronie. W modzie pozostaje również grzecznie zaczesana grzywka.

Paleta fryzur modnych w kolejnym sezonie jest dość szeroka. Każdy mężczyzna może zdecydować się na coś, co odpowiada jego indywidualnemu stylowi. Należy pamiętać o tym, aby uczesanie sprawdzało się również w pracy zawodowej. Warto nauczyć się układania włosów w różny sposób, aby dostosować fryzurę do danej okazji. W przypadku, gdy decyzja jest zbyt trudna, można skontaktować się z profesjonalnym style coachem, który dobierze uczesanie odpowiadające rysom twarzy oraz osobowości klienta.