Agnieszka Świst-Kamińska: Co skłoniło Panią do zrobienia sesji zdjęciowej?

Anna Austen – Palicka: Jako radca prawny mam mało okazji, aby brać udział w tego rodzaju projektach. Do zrobienia sesji zdjęciowej skłoniła mnie chęć stworzenia bardziej przystępnego wizerunku. Klientom staram się dawać wsparcie, przekazywać informacje w jak najbardziej jasny sposób. Dlatego zdecydowałam się na sesję zdjęciową, aby pokazać mój prawdziwy charakter. Starałam się uniknąć typowo biurowych poz, pokazać, że „niedostępny prawnik” to tylko stereotyp.

– Czy sesja i współpraca ze Style Coach to dla Pani nowe doświadczenie?

– Sesja i współpraca ze Style Coach to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Dotychczas Style Coach kojarzył mi się tylko z dobraniem odpowiedniej stylizacji. W rzeczywistości okazało się, że to nie tylko dobór ubioru, ale również doradztwo w prowadzeniu własnej firmy, to co komunikujemy ludziom, których chcemy do siebie przyciągnąć.

– Jak się Pani czuła w roli modelki?

– Pozowanie bardzo odbiega od mojej codziennej pracy. Trudno się przestawić z pełnienia roli osoby stanowiącej wsparcie dla klientów, do roli osoby, która staje przed obiektywem. I to było chyba dla mnie największym wyzwaniem.

– Jak ocenia Pani pracę ze Style Coach?

-Nasza wspólna przygoda dopiero się zaczęła, ale zapowiada się obiecująco. To takie zderzenie pragmatyzmu z kreatywnością.

– A jaka jest według Pani główna zaleta współpracy ze Style Coach?

– Jako główną zaletę wskazałabym wsparcie i motywację, jakie otrzymuję każdego dnia. Nie ma wymówki, że czegoś nie da się zrobić. Style Coach mobilizuje do działania, do samodzielności.

– Czy w przyszłości  zdecyduje się Pani ponownie stanąć przed obiektywem?

– Żyjemy w takim świecie, że zapewne jest to nieuniknione. Myślę, że nawet w moim zawodzie, który zasadniczo nie jest związany z obiektywem, pojawi się jeszcze nie jedna okazja, w której będę modelką.

– Czy poleciłaby Pani innym kobietom zrobienie takiej sesji?

– Zdecydowanie polecam każdej kobiecie, ponieważ sesja to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale także część kreowania wizerunku. Zdjęcia, podobnie jak sposób poruszania się, prowadzenia rozmowy, czy negocjacji również są częścią tego wizerunku. Od momentu mojej sesji zaczęłam inaczej spoglądać na zdjęcia, które ukazują się kolorowej prasie.

Dziękuję za rozmowę.

Poniżej możecie obejrzeć efekty sesji.

DSC_4927DSC_4742 DSC_5023 DSC_5164

 DSC_4909