Akcja #zostańwdomu to idealny moment, aby wybrać się w podróż od starożytności do czasów współczesnych. W jaki sposób? Odwiedzając wirtualne muzea! przedstawiamy Wam 10 muzeów, które oferują wirtualne spacery.

muzeum wirtualne

Wirtualne muzea – 10 muzeów, które oferują wirtualne spacery

1.British Museum, Londyn

British Muzeum mieści się w samym sercu Londynu. Muzeum może się pochwalić imponującymi zbiorami m.in. mumiami, które znaleziono w Egipcie, starożytnym kamieniem z Rosetty, a to tylko początek!

2.Guggenheim Museum, Nowy Jork

Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku to jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych. Znajdziemy w nim dzieła z epok takich jak impresjonizm, postimpresjonizm, nowoczesność, a także współczesność. Co więcej, wirtualny spacer pozwala na zwiedzenie słynnych spiralnych schodów Guggenheima i to bez wychodzenia z domu 🙂

3.Musée d’Orsay, Paryż

Wirtualny spacer po tym muzeum pozwala zobaczyć słynne dzieła francuskich artystów m.in. Moneta, Gauguina oraz Cezanne’a.

4.Van Gogh Museum, Amsterdam

To idealne miejsce dla miłośników tego wyjątkowego malarza. Spacer wirtualny pozwoli zobaczyć największą kolekcję jego dzieł – obrazów (aż 200!), rysunków (jest ich 500!) i osobistych listów!

5. Auschwitz-Birkenau, Oświęcim

Tego miejsca nikomu nie trzeba przedstawiać. Wirtualny spacer pozwala obejrzeć rampę kolejową, oraz budynki obozu Oświęcim i Brzezinka. Dodatkowo można obejrzeć fotografie i dokumenty z obozu.

6.Luwr, Paryż

Okazuje się, że i z domu możesz spacerować korytarzami paryskiego Luwru

7.Pergamon Museum, Berlin

Pergamon Museum jest jednym z największych muzeów w Niemczech. Można w nim podziwiać starożytne artefakty m.in. Ołtarz Pergamon (Wielki Ołtarz Zeusa) oraz Bramę Isztar.

8.Rijksmuseum w Amsterdamie

W muzeum znajdują się zbiory dzieł najsłynniejszych malarzy holenderskich. Możemy podziwiać dzieła takich artystów jak Rembrandt, Johannes Vermeer.

9.Muzeum Powstania warszawskiego

Nie można pominąć kolejnego polskiego muzea. Dzięki różnym elementom multimedialnym, mamy możliwość prześledzenia  44 dni pełnych walki o przyszłość miasta stołecznego.

10.National Gallery of Art, Waszyngton

To jedno ze słynniejszych muzeów amerykańskich. Możemy zobaczyć wystawę amerykańskiej mody z lat 1740–1895, w tym wiele renderingów ubrań z epoki kolonialnej i rewolucyjnej oraz zbiór prac holenderskiego malarza barokowego Johannesa Vermeera.

wirtualne muzeum

Pamiętajcie, że wirtualne spacery oferują również inne muzea 🙂