Szkoła Damskiego i Męskiego stylu miała przyjemność przeprowadzić szkolenie dla nauczycieli w zawodzie specjalista technik stylista.

Szkolenie dla nauczycieli w zawodzie specjalista technik stylista

Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska, prowadziła pięciodniowe szkolenie z zakresu stylista wizerunku z elementami makijażu i metamorfozy w Zespole Szkół Usługi Przedsiębiorczości w Płocku.

Program zajęć obejmował takie zagadnienia, jak:

• tworzenie mood boardów,
  • profesjonalne sesje zdjęciowe,
  • profesjonalne stylizacji do pokazów mody,
  • etyka ubioru,
  • indywidualna praca z klientem i budowanie relacji,
  • trendy w modzie,
  • marketing modowy.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie. Poniżej możecie zobaczyć naszą fotorelację z zajęć.

stylistka szkolenie technik stylista

Czym zajmuje się stylista?

Na samym początku warto wiedzieć, czym zajmuje się stylista. To doradca wizerunkowy, który wie co i kiedy ubrać, dobiera strój odpowiednio do typu sylwetki oraz okazji, zna modę oraz tajniki. Jeszcze kilka lat temu zawód ten był kojarzony tylko i wyłącznie z ubieraniem gwiazd. Jednak nie na tym kończy się rola doradcy wizerunkowego. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie ze stylisty, aby odmienić swój wygląd czy zmienić garderobę.

Stylista to osoba, która nie tylko ubierze, ale również wybierze się na zakupy i będzie przewodnikiem. Doradzi, co warto kupić, a z jakich elementów ubioru należy zrezygnować, aby podkreślić atuty figury i ukryć ewentualne mankamenty.

Zawód technik stylista

Technik stylista to zawód, który łączy w sobie wiedzę z zakresu doboru ubrań, makijażu, a także fryzjerstwa. Stanowi odpowiedź na potrzebę klientów, którzy pragną odświeżyć swój wizerunek, wyglądać atrakcyjnie i schludnie. Ma to ogromny wpływ na relację z innymi, a także samopoczucie. Odgrywa ważną rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym.

Znajomość zasad ubioru przydaje się na rynku pracy. Wraz z wiedzą, doświadczeniem oraz wykształceniem tworzy komplet czynników, które brane są pod uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy spotkań biznesowych. Za pomocą stroju komunikujemy swój status. Ubiór świadczy o profesjonalizmie i odzwierciedla nasz charakter.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń. Każde z nich szyte jest na miarę, dzięki czemu zyskują Państwo szkolenie, dopasowane do potrzeb.

technik stylista szkolenie