Wrocław to jedno z najstarszych miast Polski. Leżący nad Odrą Wrocław nazywany jest polską Wenecją ze względu na liczne kanały wodne przecinające miasto. To niewątpliwie miasto o niepowtarzalnym uroku oraz wielu zabytkach. Liczne parki, romantyczne zaułki i skwery sprawiają, że Wrocław jest miastem idealnym na randkę. A przed wieczornym spacerem warto wybrać się do jednej z wrocławskich restauracji. Dziś przedstawiamy pięć, których nie można ominąć.

  1. Novocaina

Novocaina już od 9 lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych wrocławskich restauracji. Oferuje bogaty zestaw dań tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej, wzbogacony o dania regionalne północnych Włoch. Ponadto w swojej ofercie ma menu fit oraz koktajle fit. To świetna opcja dla miłośników aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Wystrój idealny dla fanów klasycznych wnętrz z delikatną domieszką nowoczesności i secesyjne wnętrza. Środek emanuje ciepłem i sprawia niepowtarzalną atmosferę, która jest niezbędna podczas romantycznej kolacji.

novocaina wr

  1. Akropol na Solnym

Restauracja „Akropol na Solnym” to uznana marka, której nie można ominąć podczas kulinarnej podróży po Wrocławiu. Specjalnością restauracji są dania inspirowane tradycją grecką. Do tego jest również kuchnia Bałkanów. Można dostać owoce morza, ryby, jagnięcinę oraz dania z grilla. Wystrój restauracji tworzy świetny klimat, który jest idealny na romantyczną kolację we dwoje. Do tego można posłuchać bałkańskiej muzyki i zamówić wino. Przepis na udaną randkę – kolacja w Akropolu!

Akropol na Solnym

  1. Grape Restaurant

Grape Restaurant to bardzo wyszukana restauracja  dla miłośników wykwintnych smaków i dobrego wina. Biblioteka win jest ogromna – znajdują się nawet ekologiczne propozycje.  Restauracja w pięknej oranżerii z widokiem na ogród, co dodaje jej uroku i magicznego klimatu. Ponadto ma kilka sali do wyboru. Szef kuchni ma za sobą wiele lat doświadczenia, a jego dania przyrządzane są ze szczególnym dbaniem o jakość i szczegóły. To z pewnością idealne miejsce na romantyczną kolację z wyższej półki.

Grape Restaurant

  1. Sushi Corner

Sushi Corner ot prawdziwa uczta dla miłośników sushi. Jeśli razem ze swoją partnerką lubicie takie potrawy, to zdecydowanie powinniście wybrać się do tej restauracji. Ciekaw wystrój, bogate menu i pyszne jedzenie sprawią, że Wasz wieczór będzie wyjątkowy. Po posiłku zabierz swoją kobietę na spacer lub do kina!

sushi