Kabaretki to plecione w charakterystyczny sposób rajstopy lub skarpetki. Wielkość oczek jest różnica. Im są one mniejsze, tym stają się bardziej eleganckie i mniej rzucające się w oczy.

stylizacje z kabaretkami

Kabaretki – skąd się wzięły?

Kabaretki początkowo zarezerwowane były dla francuskich artystów estradowych w XIX wieku, a dokładnie kobiet, które wykonując kankana, cieszyły oczy mężczyzn swym pięknym wyglądem. W latach 50 polepszyły swój wizerunek wchodząc na scenę. W kolejnych dekadach cieszyły się popularnością m.in. w subkulturze punk. Zaś w latach 90-tych Madonna wypromowała je dla masy.

Trend ten pokochały przede wszystkim blogerki modowe i  celebrytki . Wpisując hashtag #FishnetTights znajdziecie mnóstwo inspiracji i stylizacji z nimi w roli głównej. Na wybiegach pojawiły się m.in. u Jeremy’ego Scotta i Antonia Marassa, Gucciego, Niny Ricci i Bizuu.

Jak nosić kabaretki?

A jak je nosimy? Klasyczne, czarne kabaretki z niewielkimi oczkami nosimy do prostych mini sukienek. A do tego np. botki. Możemy je nosić również w stylu rockowym, z ramoneską i skórzaną spódnicą. Te z większymi dziurami, świetnie sprawdzą się w sportowym wydaniu. Modne jest również noszenie kabaretek pod jeansy z dziurami. Trendsetterki odkryły również inną wersję kabaretek, a mianowicie skarpetki z siateczki, które noszą do spodni 7/8 i mokasynów. Przedstawiamy Wam propozycje blogerek: Ewy, Sandicious i Kariny.

kabareti

kabaretki pod spodnie z dziurami

Kabaretki świetnie sprawdzają się noszone pod jeansy. I właśnie na taki zestaw dziś postawiłyśmy! Jeansy z dużymi dziurami, a do tego sportowa bluza i buty na grubym obcasie. Dodatek stanowi torebka i okulary. Jak Wam się podoba?