Nie masz pomysłu na męski, letni outfit na co dzień lub do pracy? Sprawdź podstawy męskiej garderoby na lato.

Moda męska na lato – na co zwrócić uwagę?

Kompletując garderobę na lato, zwróć uwagę na:

  • neutralność kolorów – latem możesz pozwolić sobie na mocne, wyraziste barwy, pastelowe odcienie. Jednak warto wybierać ubrania w stonowanych barwach, które pasują niemal do wszystkiego,
  • ponadczasowość fasonów – choć lato jest idealnym momentem na eksperymentowanie modą, to inwestuj w fasony, które nie wychodzą z mody. Dzięki temu stworzysz garderobę nie na lato, a na lata, co podkreśla stylista męski,
  • jakość materiałów i wykonania – w okresie letnim stawiaj przede wszystkim na wysokiej jakości, naturalne materiały, takie jak len czy bawełna. Materiały powinny cechować się lekkością oraz przewiewnością, co jest niezwykle istotne w upalne dni.

Nie bez znaczenia jest również okazja, do której należy dostosować strój. Na co dzień masz znacznie szersze pole do popisu. Z kolei do pracy lub biznesowe spotkania, gdzie wymagany jest formalny strój, możliwości są ograniczone. Moda męska elegancka na lato wyklucza noszenie krótki spodenek i butów z odkrytymi palcami. Co prawda, te elementy garderoby są wygodne, ale niestety nie wpisują się w biurowy dress code. Zdecydowanie lepszym wyborem będą lniane garnitury, które zapewnią komfort noszenia, a jednocześnie prezentują się szykownie.

Podstawy męskiej garderoby na lato – must have każdego faceta

Wbrew pozorom wcale nie musisz mieć w szafie wielu ubrań, aby stworzyć ciekawe zestawy. Wystarczy kilka elementów garderoby, które będą bazą do stworzenia wielu outfitów na różne okazje. Dziś przedstawiamy podstawy męskiej garderoby na lato, które musisz mieć!

Ubrania z lnu

Omawiając podstawy męskie garderoby na lato, pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim materiały, z których wykonane są ubrania. Szczególnie wtedy, gdy temperatura na dworze przekracza 25 stopni Celsjusza. Doskonale sprawdzą się lniane ubrania, po które sięgają zarówno panie, jak i panowie. Tkaninę ceni się za przewiewność, lekkość, a także chłonność wilgoci. Ponadto, to naturalny materiał, który jest hipoalergiczny. Nie podrażnia skóry ani nie uczula, dzięki czemu sprawdzi się u osób, które mają wrażliwą skórę.

męska garderoba na lato

Do tego ubrania z lnu z powodzeniem posłużą przez kilka sezonów. Jedynym minusem jest to, że len podatny jest na gniecenie. Dlatego często miesza się go z bawełną albo wełną, aby zminimalizować gniecenie się ubrania. Latem koniecznie postaw na marynarkę z lnu, która doskonale wpisze się w styl smart casual. Na wyjścia ze znajomymi lub romantyczną kolacje idealnie nadadzą się lniane szorty. Stworzą zgrany duet z mokasynami oraz koszulką polo.

Letnie obuwie

Obuwie letnie powinny cechować się lekkością, przewiewnością, a jednocześnie zapewniać maksymalny komfort. W ciepłe dni sięgnij po klapki, sandały i trampki, które doskonale wpisują się w styl casual. Natomiast styl formalny oraz smart casual wymaga nieco bardziej eleganckich modeli. Doskonale sprawdzą się mokasyny oraz loafersy, które już od wielu sezonów święcą triumfy w świecie mody.

Obowiązkowo powinny znaleźć się mokasyny. Są tak uniwersalne, że założysz je prawie do wszystkiego. Fenomenalnie wyglądają w towarzystwie zarówno jeansów i koszulki na krótki rękaw, jak i eleganckich spodni i koszuli.

 

Z kolei na co dzień najlepszym wyborem będą trampki, które stanowi bazę casualowych outfitów.

Koszulki

Podstawowym elementem letniej garderoby są klasyczne t-shirty oraz koszulki polo. Te pierwsze idealnie wkomponują się w styl casual. Noś je z jeansami z dziurami, szortami dżinsowymi i materiałowymi. Na siebie możesz zarzucić lekką ramoneskę albo rozpięta koszulę w kratę. Na nogi wygodne trampki. Z kolei styl smart casual stworzysz, łącząc koszulkę polo ze spodniami w kant. Do tego mokasyny.

podstawy męskiej garderoby na lato

Szorty

Oprócz spodni z długimi nogawkami zainwestuj w krótkie spodenki. Najlepiej, jedne dżinsowe, a drugie materiałowe typu chino.

Jeżeli wciąż nie masz pojęcia, jak skomponować letnią garderobę oraz w co się ubrać do pracy, czy na co dzień, to z pewnością przydadzą Ci się porady stylistyczne dla mężczyzn. Zapoznaj się z naszą ofertą. Szkoła Damskiego i Męskiego stylu gwarantuje profesjonalne doradztwo w modowych kwestiach, a także indywidualne podejście do każdego klienta. Nasza oferta jest szyta na miarę.

Style Coach i Cool hunter, Agnieszka Świst-Kamińska przekaże wiedzę dotyczącą podstaw męskiego stylu. Podpowie, jak dobrać fasony, kolory, jak połączyć ze sobą różne elementy garderoby, aby zamaskować mankamenty sylwetki i uwydatnić jej atuty.

Niezwykle ważnym aspektem pracy stylistki, a jednocześnie największą zaletą, jest umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta i nienarzucanie własnej wizji. Pozwala to na stworzenie garderoby, zgodnej z oczekiwaniami klienta.

podstawy letniej szafy męskiej