Wzniesiony na zboczu skalistej rafy Hotel Il Borgo nie tylko oferuje wyjątkowe panoramiczne widoki, ale także odtwarza architekturę typowej sardyńskiej wioski z charakterystycznym centralnym placem.

Hotel Il Borgo to 4* oaza komfortu i relaksu z pokojami dwu i trzy – osobowymi oraz rodzinnymi. Każdy z 56 przestronnych bungalowów (Superior i Family) ma stylowy hall, patio i balkon. Niektóre z nich mogą łączyć się tworząc idealną przestrzeń dla dużych rodzin.

Na terenie kompleksu Forte Village znajduje się centrum SPA, 6 basenów dla dorosłych, 3 baseny dla dzieci, centrum fitness,  piano bar, dyskoteka, 12 kortów tenisowych, boisko piłki nożnej, kręgielnia, tor gokartowy oraz lodowisko, na którym można tańczyć w środku lata. Dla miłośników sportów wodnych istnieje różnorodny wybór – żeglowanie, nurkowanie oraz  narty wodne z instruktorem. Niedaleko od wioski znajduje się również 18-dołkowe pole golfowe.