Belmond Hotel Splendido Portofino to hotel-legenda. Niegdyś klasztor, potem siedziba saraceńskich piratów, od początku XX wieku gości najznamienitsze osobistości: Humphrey Bogart, Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Clark Gable, Catherine Deneuve i Liza Minelli – to tylko kilka gwiazd, które wpisały się do Księgi Gości.

Do dyspozycji Gości hotelu położonego na zboczu jednego ze wzgórz otaczających Portofino jest 8 Suit, 27 Junior Suit, 25 pokoi Double i 4 pokoje Single. Z większości rozpościera się zapierający fantastyczny widok na morze. Wszystkie pokoje zostały udekorowane w delikatnych, pastelowych kolorach, część z nich zdobią przepiękne freski wykonane przez lokalnych artystów.

Lokalizacja: 37 km od lotniska w Genui, 170 km od Mediolanu.

Restauracje: restauracja La Terrazza oferuje kuchnię włoską w najlepszym wydaniu, z tarasu restauracji rozpościera się piękny widok na zatokę, natomiast otwarta w sezonie letnim Pool Restaurant serwuje przekąski i napoje.

Sport i rekreacja: W hotelu znajduje się podgrzewany basen, tenis, SPA i siłownia, pole golfowe w pobliżu.

LOGO - Luxury Travel