Villa San Michele należąca do prestiżowej sieci Belmond to według wielu jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Z tej wspaniałej rezydencji, będącej niegdyś klasztorem, ulokowanej na szczycie wzgórza i otoczonej tarasowymi ogrodami, rozpościera się niezapomniany widok na Florencję. Willa pochodzi z XV wieku, a projekt fasady przypisywany jest bodajże najsłynniejszemu włoskiemu artyście – Michałowi Aniołowi.

Lokalizacja: willa położona jest 10 km od lotniska we Florencji oraz 7 km od centrum Florencji (między hotelem a centrum kursuje minibus dla hotelowych gości).

Zakwaterowanie: Belmond Villa San Michele oferuje 46 pokoi, w tym 25 luksusowych apartamentów – wszystkie usytuowane w zabytkowej klasztornej budowli, ze wspaniałym widokiem na okolicę. Wnętrza zostały urządzone w niepowtarzalnym stylu i umeblowane cennymi antykami. Najbardziej ekskluzywną formą zakwaterowania jest przestronna Limonaia Villa zlokalizowana w XVII-sto wiecznej dawnej oranżerii, w prywatnym budynku, w otoczeniu pięknych ogrodów i ze spektakularnym widokiem na Florencję. Składa się łącznie z trzech sypialni, trzech salonów, czterech łazienek, z małego aneksu kuchennego i prywatnego podgrzewanego basenu. Będzie idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi lub grupy przyjaciół – gwarantuje prywatność i komfort wypoczynku.

Restauracje: Restauracja i bar La Loggia zapewniają prawdziwą ucztę kulinarną ze spektakularnym widokiem na miasto. Menu oparte na lokalnych produktach jest wizytówką kuchni toskańskiej. La Loggia Restaurant jest uważana za jedną z najlepszych restauracji we Florencji. The Pool Restaurant & Bar zaprasza natomiast na lunch lub lekką przekąskę przy basenie, zapewniając także wspaniałe panoramiczne widoki.

Sport i rekreacja: podgrzewany basen z panoramicznym widokiem na dolinę Arno oraz Florencję, siłownia; wycieczki rowerowe do Florencji i Fiesole, przejażdżki konno, nieopodal hotelu znajdują się także pola golfowe i korty tenisowe. Goście mogą także skorzystać z lekcji gotowania pod okiem wybitnego szefa kuchni (niedostępne w sierpniu). Dla najmłodszych Belmond Villa San Michele przygotowała wiele udogodnień takich jak m.in. zabawki, PlayStation czy lekcje gotowania (pizza-making class – dostępne na zapytanie).

Udogodnienia: na terenie całego obiektu goście mają zapewniony bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz bezpłatny parking. Dla hotelowych gości hotel zapewnia bezpłatny transfer minibusem do centrum miasta.

LOGO - Luxury Travel