Czym kierujesz się, sięgając po flakon z perfumami? Jeżeli bierzesz pod uwagę porę dnia, rodzaj spotkania i charakter swojej stylizacji, jesteś na dobrej drodze do podjęcia właściwej decyzji. Każdy mężczyzna powinien posiadać kilka różnych zapachów odpowiednich na rozmaite okazję. Jak dobrać zapach do osobowości?

Jak dobrać perfumy męskie?

W jednym z naszych postów, pisałyśmy o tym, jak właściwie używać perfum. Dziś podpowiadamy, jakie wybrać do osobowości. Wybierając konkretny zapach, należy nie tylko przeanalizować jego skład, ale również wziąć pod uwagę unikatowość kompozycji. Powinien on przecież odzwierciedlać twoją osobowość. Musi być spójny z wizerunkiem i przywodzić na myśl ulubione pasje. Na rynku wciąż pojawiają się atrakcyjne nowości, które kuszą zmysłowymi reklamami. Jednak to nie ty powinieneś wpasować się w przekaz reklamowy i prezentować się tak, jak kipiący seksem mężczyzna z reklamy, nad którego wizerunkiem pracuje sztab stylistów oraz grafików komputerowych.

Tajemnica tkwi w tym, aby znaleźć w drogerii coś, co wpasuje się w twoje oczekiwania i będzie stanowić inspirację do realizacji wymarzonych celów. W dzisiejszej „Lekcji stylu” zdradzimy ci sekret kilku typów perfum, których woń będzie natchnieniem do życia z pasją.

Jak dobrać zapach do osobowości

Jak dobrać zapach do osobowości sportowca?

Każdy sportowiec z pewnością doceni zapach, który przywodzi świeżość morskiej bryzy. Giorgio Armani stworzył ciekawą propozycję, jaką jest „Acqua di Gio”. Fascynujące morskie akordy dodadzą ci energii nawet w najbardziej męczący dzień. Jeżeli jesteś spragniony nowych wyzwań, sięgnij po wodę toaletową „Acqua Attiva Ice”, jaką proponuje Collistar. Lodowata świeżość pobudzi cię do działania.

Jaki zapach do osobowości

Jaki zapach dla miłośnika natury?

Miłośnik natury dążący do osiągnięcia życiowej harmonii powinien sięgnąć po zapach, w jakim dominują akordy drzewne. Taki właśnie jest „Sauvage” Diora, który przyciąga uwagę świeżością bergamotki. Twarzą tego zapachu został Johnny Depp – aktor posiadający charyzmę i osobowość. Drzewno-ambrowa woda toaletowa „Avon Attraction” również robi wrażenie, pobudzając nutami imbiru splecionymi z akordami drewna. Ciekawą propozycję stanowi także „Infinite” marki Bentley. Fiołek, lawenda, czarny pieprz, cedr oraz mech to zaledwie kilka składników tej fascynującej kompozycji. Weź głęboki oddech i poczuj wolność zaklętą w sile natury.

zapach a osobowość

Jaki zapach dla artystycznej duszy?

Mężczyzna o artystycznej duszy potrzebuje wciąż nowych inspiracji. Poszukując ulubionych perfum, powinien on zwrócić uwagę na zapachy intrygujące i zmysłowe takie jak „Jazz” marki Yves Saint Laurent. Korzenno-drzewny zapach zaskakuje połączeniem ambry, lawendy i cynamonu. „Noir Extreme” Toma Forda zachwyci panów, którzy gustują w perfumach orientalnych. Jeżeli pragniesz wzmocnić swoją moc uwodzenia, sięgnij po zapach „Man In Black” lansowany przez markę Bvlgari. Fantazyjna kompozycja rumu, irysa i drzewa gwajakowego doda ci tajemniczości i pomoże odkryć świat nowych doznań.

Jak dobrać zapach

Jak dobrać zapach do osobowości niepoprawnego optymisty i silnej osobowości?

Panowie ceniący nieustanną zabawę oraz niepoprawni optymiści znajdą inspirację w świeżych i lekkich wodach toaletowych takich jak „1 Million Cologne” marki Paco Rabanne. Energetyczny aromat mandarynki połączony z wonią kardamonu doda motywacji do działania w każdej sytuacji.

perfumy do osobowości

Mężczyźni o silnej osobowości potrzebują czegoś naprawdę wyjątkowego, co podkreśli ich niezłomny charakter. „Pitbull Man” to zapach, który doda ci pewności siebie. Interesujące połączenie szałwii, kardamonu, bergamotki i fiołka idealnie uzupełnia piżmo. Elegancka woda toaletowa zachwyci cię unikatową wonią.

jakie perfumy do osobowości

Jaki zapach dla biznesmena?

Każdy biznesmen ceniący klasykę powinien postawić na ponadczasowy zapach, który podkreśli jego profesjonalizm. Idealną propozycją dla mężczyzny sukcesu będzie woda toaletowa marki Hugo Boss, którego twarzą został Gerard Buttler. Świeżość i elegancja to cechy tego wyjątkowego i niepowtarzalnego zapachu. Ciekawą propozycją jest również nieco delikatniejsza woda toaletowa „Eternity for men” Calvina Kleina. Uwagę zwraca tutaj uwodzicielskie i nieszablonowe połączenie kokosa, wanilii i cedru, które sprawdzi się podczas niezobowiązujących spotkań po pracy. „Splash” marki Burberry również zachwyca ciekawym połączeniem melona, rozmarynu i mchu. Lekka mgiełka tego zapachu działa odświeżająco i przywodzi na myśl klimat ciepłego, letniego popołudnia.

perfumy a osobowość

Wsłuchaj się w swoje zmysły i wybierz perfum, który najlepiej odzwierciedla twoją osobowość. Jeżeli masz dylemat, który zapach będzie odpowiedni do pracy, a który na romantyczny wieczór w restauracji, zasięgnij porady style coacha. Doradca ds. wizerunku zaprezentuje ci bogatą paletę intrygujących zapachów i pomoże wybrać te, które sprawdzą się w różnych sytuacjach, dodając ci inspiracji do realizacji kolejnych celów na mapie marzeń.

W naszym innym artykule dowiesz się, jaki jest sposób na udaną randkę!