Kolory są pożądane zwłaszcza latem. Jednakże nie każdy czuje się dobrze w ubraniach o żywych barwach. Dlatego w kolekcjach wiosenno-letnich nie może zabraknąć odzieży w stylu safari, który stał się klasyką wakacyjnej mody.

Styl safari wywodzi się z Afryki, gdzie noszony był od połowy XIX wieku przez kolonizujących kontynent Europejczyków oraz myśliwych, którzy polowali na dziką zwierzynę. Ubrania w tym stylu nosili także podróżnicy zafascynowani Czarnym Lądem. Wraz z upływem dekad strój safari ewoluował i zaczął wpisywać się w modę. Spopularyzował go m.in. Yves Saint Lauren, który w 1968 roku stworzył kolekcję w stylu safari. Zaprojektował m.in. innymi kurtkę, którą wykorzystano do sesji dla Vogue. Inspiracją kolekcji były mundury afrykańskich myśliwych. Z czasem styl ten pojawił się w modzie męskiej i do dziś jest uwielbiany przez niejednego mężczyznę. Trudno sobie wyobrazić kolekcje męskie, które nie nawiązywały by do tego stylu. Safari to jeden z trendów, który sprawdzi się zwłaszcza podczas upalnych miesięcy. Charakteryzuje się kolorystyką utrzymaną  głównie w barwach ziemi– odcienie zieleni, oliwki, brązu oraz piaskowych odcieniach beżu, które kojarzą się z Afryką. Dominują beże i brązy, nawiązujące do prawdziwych myśliwskich wypraw. Natomiast lekkie i przewiewne elementy garderoby gwarantują komfort nawet podczas wysokich temperatur, niczym w samym sercu gorącej Afryki. Materiałem, który króluje w kolekcjach safari jest len i mieszanki lnu z bawełną. Najbardziej charakterystycznym elementem dla tego stylu jest kurtka safari. Zaprojektowano ją z myślą o komforcie oraz funkcjonalności turystów. Sprawdzi się podczas chłodnych wieczorów. Proste fasony, naturalne tkaniny i neutralne kolory sprawiają, że styl safari jest uniwersalny. Można go nosić na różne sposoby. Marynarki łączymy z koszulami jak i t-shirtami. Do tego możemy wybrać chinosy lub szorty. Dobierając obuwie możemy się zdecydować na te półformalne lub sportowe. Zestawienie w stylu safari można ożywić wprowadzając inny kolor do stylizacji. Bardzo dobrze sprawdzi się odcień błękitu w postaci koszuli. Razem ze spodenkami będą idealne jako miejski look.

safari1