Przed nami kolejna odsłona z cyklu przeglądu kolekcji największych domów mody na sezon jesień-zima 2016/017. Tym razem omawiamy kolekcję Armaniego oraz Roberto Cavalli.

Armani wciąż idzie szablonowo i stawia na to, czego w męskiej garderobie nie może zabraknąć – ponadczasową elegancję. Mamy klasyczne kolory, w tym granat, który według projektanta jest klasyczny, dyskretny i atrakcyjny. Wszystkie te trzy cechy są utożsamiane z włoskim domem mody. Kolekcja na jesienno-zimowy sezon to garnitury, swetry, nakrycia głowy. Oczywiście projektant postawił również na nutę awangardy, aby nie było nudno.

armani kolekcja męska

Pierwsza odsłona Petera Dundasa za szyldem Roberto Cavalii nie była zbyt udana. W kolekcji jesień-zima dom mody postawił na bogate zdobienia, typowe dla marki, i nacisk na spektakularność. Nie jest tajemnicą, że Dundas lubi lata 70, co przekłada się na kolekcję. To połączenie nonszalancji z hippisowskim luzem. Znajdziemy tu piękne hafty na aksamitnych marynarkach i jeansie, cienkie wzorzyste koszule krótkie, skórzane kurtki, futro, motywy zwierzęce, a na wykończenie jedwabne apaszki zawiązane wokół szyi.  Mamy długie ozdobne szale, starą biżuterię i trampki, niektórzy mają przepasaną przez ramię torbę.Kolekcja została odświeżona i podana w bardziej młodzieńczym i buntowniczym sposobie. Peter Dundas chciał wykonać mariaż tego, co charakteryzuje dom mody, co sam prezentuje, ale również odnieś się do panujących trendów.

Cavalli męska