Obecnie trwa moda na brody. Wielu Panów cieszy się z tego trendu. Jednak należy pamiętać, że o brodę czy wąsy należy odpowiednio zadbać, a pielęgnacja wymaga czasu. Jak dbać o zarost? Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie.

 

Golenie należy rozpocząć od użycia olejku, który pozwoli nawilżyć skórę i zmiękczy włosy. Ponadto odżywiają one zarost, a ich regularnie stosowane poprawia wygląd zarostu – wygląda na zadbany i zdrowszy. Następnie wmasuj krem lub piankę do golenia – powinny poleżeć co najmniej dwie minuty, ponieważ tyle czasu zajmuje kremom ich właściwe działanie. Dopiero wtedy zaczynasz golenie. Zacznij golenie „z włosem”. Płucz ostrze po dwóch pociągnięciach. Unikniesz wtedy podrażnień oraz zminimalizujesz ilość wrastających włosów. Pamiętaj, aby nie naciskać ostrza podczas golenia. Następnie ogol się „pod włos”. Gdy już skończysz, spłucz wszystko zimną wodą. Następnie lekko osusz brodę ręcznikiem i wklep balsam nawilżający. Istotne jest to, że każdy włosy lubi czesanie, ponieważ pobudza to cebulkę. Dlatego mając brodę, pamiętaj o czesaniu i modelowaniu swojej brody. Podczas rozczesywania usuwasz również zanieczyszczenia i drobiny złuszczonego naskórka. Do czesania używać szczotki do zarostu lub grzebienia do brody. Jeśli masz mały zarost, użyj szczotki z włosiem. Do modelowania warto użyć specjalnego wosku do zarostu.

Wiecie już jak pielęgnować swój zarost. Na sam koniec, na podstawie naszych rad, przedstawiamy Wam 8 zasad pielęgnacji brody, które należy zapamiętać :

– Staraj się nie golić zbyt szybko. Robiąc to zbyt raptownie, możesz podrażnić skórę

– Zacznij golenie z włosem, nie pod włos

-Nałóż krem lub piankę do golenia co najmniej dwie minuty przed rozpoczęciem golenia

-wykonuj krótkie pociągnięcia

– regularnie opłukuj ostrza

– unikaj kosmetyków z alkoholem

– regularnie wymieniaj ostrza

-regularnie czesz swój zarost

A Wy jak dbacie o swoje brody Panowie?