Mężczyźni coraz więcej czasu poświęcają dbaniu o swój wygląd, tym samym poddając się różnym zabiegom pielęgnacyjnym. Decydują się m.in. na usunięcie owłosienia spod pach, pleców, miejsc intymnych, a także z klatki piersiowej. Depilacja stała się już standardowym zabiegiem i jest nie tylko modna, ale pomaga lepiej zadbać o higienę, zwłaszcza w okresie letnim. Dziś pod lupę wzięliśmy depilację klatki piersiowej.

Usunięcie zbędnego owłosienia z pleców i klatki piersiowej wymaga dobrania odpowiedniej metod:

Depilacja laserowa:

Depilacja laserowa to jedna z najbardziej skutecznych i pożądanych metod. Pozwala na usunięcie owłosienia niemal z każdej części ciała. Laser usuwa nawet do stu osiemdziesięciu włosów w ciągi zaledwie kilku  sekund. Pamiętaj, aby wybrać sprawdzony zakład kosmetyki estetycznej.

Kremy do depilacji:

Kremy do depilacji mają na celu zmiękczenie włosków, dzięki czemu można je łatwo usunąć ze skóry. Pamiętaj, że krem nie działa u każdego w ten sam sposób. U jednego efekt może być zadowalający, u drugiego pozostawiać wiele do życzenia. Działanie kremu zależy bowiem od stopnia owłosienia, a także rodzaju włosów. Pamiętaj, aby po wykonaniu zabiegu spłukać resztki kremu i włosków letnią wodą. Nie używaj przy tym ani mydła, ani innych preparatów, które mogłyby podrażnić Twoją skórę.

Depilacja woskiem:

To jedna z najbardziej znanych metod. Technika polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami. Depilacja woskiem jest skuteczna, a efekt utrzymuje się przez długi czas. Należy jednak pamiętać, że jest dość inwazyjna i niezalecana do stosowania u osób, które cierpią na problemy skórne.

Golenie:

Najprostszą formą depilacji jest golenie. Polega na zaopatrzeniu się w odpowiednią piankę lub żel do golenia oraz golarkę. Niestety metoda ta nie pozwala na dokładne usunięcie włosków. Takie golenie sprawia, że włosy dość szybko odrastają.

A Wy Panowie, którą metodę najczęściej stosujecie?