Okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią przed promieniowaniem, ale również stanowią stylowy dodatek do stylizacji. Dziś przedstawiamy 5 powodów, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne.

1. Okulary ukrywają emocje

Jeżeli założysz okulary, ukryjesz swoje oczy, a tym samym emocje. Wiele zachowań ludzkich, to, co odczuwają, można zobaczyć poprzez ruchy oczu. Korzystanie z okularów przeciwsłonecznych zasłania oczy i dodaje tym samym tajemnicy 🙂

2.Okulary wyróżniają Cię z tłumu

Podstawowa funkcja okularów przeciwsłonecznych, to ochrona przed promieniowaniem. Jednakże odkrywają również istotną rolę w designie. Stanowią dodatek do stylizacji. W ten sposób outfit nabiera charakteru, a Ty wyróżniasz się z tłumu. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, w różnych kolorach, kształtach, a nawet i z dodatkami. Z pewnością wybierzesz model, który będzie odpowiadał Twojemu stylowi.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

3.Okulary zakrywają zmarszczki pod oczami

Nie ukrywajmy, ale chyba nikt nie lubi.. zmarszczek 🙂 Kremy przeciwzmarszczkowe to jedno, ale druga sprawa to okulary, które je po prostu zakrywają. Co więcej, okulary przeciwsłoneczne im zapobiegają. W jaki sposób? Skóra bezpośrednio otaczająca oczy jest cieniutka i najbardziej podatna na uszkodzenia UV. Okulary chronią ją.

4.Okulary ukrywają worki pod oczami

Worki pod oczami to dość częsta przypadłość. Możesz je ukryć za pomocą.. okularów!

5.Okulary skupiają uwagę na twarzy

Okulary przeciwsłoneczne rzucają się w oczy, a tym samym skupiają uwagę na Twojej twarzy.

O czym pamiętać, kupując okulary przeciwsłoneczne?

Po pierwsze, kupując okulary przeciwsłoneczne pamiętajmy, że najważniejsza jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a dopiero później ich kształt i wygląd. Okulary mają zabezpieczać nasz wzrok przed nadmiernym i szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Powinny być zaopatrzone w filtr 400, który skutecznie je ochroni.

Dobre szkła to inwestycja przede wszystkim w nasze zdrowie, dlatego nie oszczędzajmy. Przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na soczewki i filtry UV. Każdy model posiada informację na temat filtrów. A jaki materiał? Okulary są produkowane z plastiku, szkła czy poliwęglanu. Szkło jest droższe, ale jest wytrzymałe i mniej podatne na zarysowania. Natomiast plastikowe soczewki są lekkie. Szkła muszą posiadać właściwości polaryzujące, przez co do oka dociera tylko światło pochodzące bezpośrednio ze źródła. Warto również wybrać duże oprawki całkowicie zasłaniają oko i światło słoneczne nie dociera do jego wnętrza.

Oprócz funkcji praktycznej,  okulary stanowią dziś jeden z najważniejszych dodatków garderoby. Różnorodność w fasonach, a nawet kolorach pozwala na stworzenie wielu ciekawych zestawów. Popularnością nadal cieszą się awiatory, projektowane na wzór lotniczych gogli.

aviatorki

Z mody także nie wyszły modne w latach 60. lenonki, nazwanych na cześć słynnego Johna Lennona, który spopularyzował model wśród fanów na całym świecie.

lenonki

Kocie oczy, spopularyzowane przez Jacqueline Kennedy również cieszą się popularnością.

kocie oczy

Zaletą okularów jest uniwersalność. Pasują do każdego typu stylizacji, zarówno do sportowych jak i eleganckich. Obecnie projektanci puszczają wodze fantazji przy projektowaniu okularów: wydłużają szkła w pionie, dodają fantazyjne aplikacje i zdobienia.