Okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią oczy przed słońcem, ale stanowią stylowy dodatek do stylizacji. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżniamy kocie oczy, czyli cat eye, które podbiły serca fashionistek na całym świecie.

okulary kocie oczy

Źródło: pinterest.com

Jak wyglądają okulary kocie oczy?

Kocie oczy to okulary, które są wydłużone w kierunku skroni, o kanciastej formie.

Skąd się wzięły kocie oczy?

Model ten pojawił się już w latach 50. Nosiły go m.in. Audrey Hepburn i Marylin Monroe. Do łask wróciły kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, że przestaniemy je nosić.

Jak nosić okulary kocie oczy?

Kocie okulary świetnie sprawdzą się jako dodatek do wielu stylizacji. Z czarnymi oprawkami będą dobrze komponować się z piękną zieloną sukienką, czarną kopertówką i złotymi dodatkami. Jeśli podążasz za trendami, postaw na oprawki w cętki, które są niezwykle modne w tym sezonie. Zestaw je do kombinezonu w kolorze ecru oraz sandałków na obcasie.

Dla kogo kocie oczy?

Kocie oczy będą idealne dla Pań o twarzy owalnej oraz okrągłej. Oprawki sprawią, że twarz będzie smuklejsza. Podkreślisz również kości policzkowe. Unikać tego modelu powinny kobiety, które mają trójkątną twarz. Nie wiesz, czy kocie oczy będą Ci pasować? Sprawdź nasz przewodnik po kształtach.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?