Od tysięcy lat wśród ludzi panuje przekonanie, że kamienie szlachetne mogą przynieść szczęście, a nawet pecha. Choć ta wiara opiera się na głębokiej tradycji i nie ma żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych, to jednak niektórzy starają się być przesądni.

Kamienie szlachetne wybiera się mając na uwadze znak zodiaku, który nie tylko pomaga odkryć przyszłość, ale mówi o tym co może przynieść nam szczęście, co jest dobre dla naszego zdrowia czy samopoczucia. Dlatego warto wybrać ten, który jest przypisany do naszego znaku zodiaku. Ponadto jeśli dostaniemy od naszego partnera dany kamień szlachetny, jesteśmy w stanie określić jego uczucia oraz zamiary.

diament2

Nazwa diamentu pochodzi od jego twardości (gr. adamas – niepokonany). Utożsamiany jest z doskonałym kryształem, który jest symbolem czystości, duchowości i niezmienności.  Diament nie znosi fałszu, obłudy i zdrady. Dodaje siły i energii swym uczciwym posiadaczom, którzy są wstanie pokonać przeciwności losów oraz swoich wrogów. Daje również zwycięstwo w miłości pod warunkiem, że jest ona szczera, czysta, wolna od pierwiastków egoistycznych. Leczniczo silnie oczyszcza organizm, ładuje go energią życiową, opóźnia procesy starzenia oraz leczy z chorób – stanowi panaceum na wszelkie choroby. Noszony jako  talizman bądź biżuteria wpływa doskonaląco na ciała energetyczne, a poprzez to na ciało fizyczne. Jako kamień szlachetny jest podporządkowany astrologicznie do Lwa, Koziorożca i Barana.diament

Twardość, trwałość i czystość symbolizuje związek kobiety i mężczyzny, dlatego jest najbardziej popularnym kamieniem oprawianym w pierścionkach zaręczynowych. Jeżeli otrzymasz diament od swojego partnera, oznacza to, że mężczyzna ma wobec Ciebie poważna plany. symbolizuje uczucia, które mają trwać wiecznie, więc zapewne Twój partner myśli o zaręczynach bądź ślubie. Ponadto diamenty symbolizują urodę kobiety. Mężczyzna, który Ci go wręcza uważa Cię za osobę, która jest dla niego jak lśniący diament – piękna i wyjątkowa.