Jesień zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym, przedstawiamy Wam cykl postów o jesienno-zimowych kolekcjach największych domów mody. Dziś kilka słów o kolekcji Chanel i Prada.

Wśród jesienno-zimowych kolekcji na sezon 2016/2016, na uznanie zasługuje Karl Lagerfeld. Zmęczony klasyczną koncepcją reklamy, postawił na kampanie – kolaże. W ten sposób odmładza wizerunek francuskiego domu mody. Wśród twarzy nowej kampanii ujrzymy Sarah Brannon oraz Mariacarlę Boscono. W kolekcji dominują spódnice z piór, marynarki w kratę, sweterki z większym dekoltem i kapelusze. Zdjęcia zostały zestawione z kultowymi elementami, charakterystycznymi dla Chanel: kwiaty kamelii, perły czy pepitka. Całość wygląda jak kolorowe wyklejanki z czasów naszego dzieciństwa. Za stylizację kampanii odpowiadała Carine Roitfeld, makijażem modelek zajął się natomiast Tom Pecheux, a ich włosami – Sam McKnigh.

Kolekcja Chanel

Spektakularna jest również kampania na jesień i zimę 2016/2017 Prady. Do kampanii zaangażowano 27 modelek i słynnego fotografa Stevena Meisela. Wśród modelek jest m.in. Sasha Pivovarova, Freja Beha Erichsen, Natalie Westling, Amanda Googe, Amanda Murphy, Fei Fei Sun, Marina Perez, Londone Myers, Ondria Hardin, Lorena Maraschi, Angelica Erthal, Rianne van Rompaey, Sara Dijkink, Londone Myers, Ondria Hardin, Lorena Maraschi, a także Polka – Paulina Frankowska. Kampania w postaci kolaży prezentuje owe trendy na nadchodzący sezon. Mucia Prada jak zwykle stawia na warstwy, łącząc grube rajstopy z ciężkimi butami. Znajdziemy także płaszcze i bluzki, na które nakłada pasy z gorsetowym sznurowaniem podkreślających talię. Dyrektor kreatywna łączy militarne płaszcze z romantycznymi sukienkami i w ten sposób ukazuje swoją wizję kobiecości. Dostrzeżemy m.in. przeskalowaną męską koszulę z ocieplaną kurtką i długą rozkloszowaną spódnicą. Pojawią się również grafiki powstałe przy współpracy z artystą i pisarzem Christophe’rem Chemin. Christophe. Dla włoskiego domu mody stworzył printy inspirowane sztuką XIX i XX wieku, a także znanymi w historii postaciami np. na jednej grafice widzimy całującą się Kleopatrę z Jamesem Deanem.

kolekcja prada