Dziś po raz kolejny przeglądamy kolekcje największych domów mody na jesień-zima 2016/2017. Tym razem pod lupę bierzemy Versace i Gucci.

Elegancja, wyrafinowanie i dramatyzm współczesnej kobiety to nowa kolekcja Versace. Ujawnia siłę kobiety i jej urok. Wyzywające sylwetki zostały porzucone na rzecz drapowań. Dzięki nim, satynowe sukienki wyglądają jak zrobione z kryształów lodu. W kolekcji znalazły się także kaszmirowe płaszcze, które miękko układają się na ramionach. Donatella postawiła nie tylko na elegancję, ale również na seksowne akcenty, charakterystyczne dla jej wcześniejszych projektów. Wśród nich dominują głębokie rozporki, ażury na bandażowych sukienkach. Kobiecość w projektach podkreśla zmysłowa paleta barwna: pudrowy róż, rozbielona purpura, burgund i klasyczna czerń.

 versace kolekcja damska

Swoją kolekcją zaskakuje również Alessandro Michele. Niewątpliwie jest on królem artystycznego nieładu, kolażowych zestawień i patchworkowego stylu. Wśród kolorów mamy klasykę, ale także i odważne odcienie: cytryna, pistacja, jasny odcień fioletu i seledyn. Gucci postawiło nie tylko na to co nowe, ale na powrót do starych czasów. W kolekcji znajdziemy m.in kolorowe rajstopy, które nosiło się do przedszkola, futra. Do tego czapki z daszkiem, woalki. Zobaczyć można również tiulowe  sukienki, a na nich.. czarna pantera! Jednak to nie tylko zwierzę, ale symbol rewolucji i przejaw politycznego zamiłowania projektanta. Kreator mody stara się pokazać, że nawet to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemodne, może naprawdę się podobać.

gucci