Dziś kolejny przegląd kolekcji największych domów mody na  sezon jesień-zima 016/2017. Tym razem pod lupę bierzemy duet Dolce&Gabanna, który zabrał nas w magiczną podróż po świecie bajek, i kolekcję Roberto Cavalli.

W pamięci z pewnością zapadła najnowsza kolekcja włoskiego duetu projektantów Dolce&Gabanna. Pokaz był spełnieniem naszych baśniowych fantazji z czasów dzieciństwa. Każda kobieta chce być dziś księżniczką i tego trzymał się duet, tworząc kolekcję. Zamiast sycylijskiej opowieści, projektanci zafundowali coś nowego. W kolekcji znajdziemy wszystko. Sukienki różnej długości, długie oversizove płaszcze. Mamy klasyczne kolory, jak i inne odcienie z palety barw np. róż, czerwień, fiolet. Przewijają się motywy takie jak kwiaty, pasy czy klasyczna pepitka. Na wielu ubraniach znajdziemy kolorowe naszywki. Na pochwałę zasługuje cała wizualna oprawa pokazu – podłoga-szachownica jak w „Alicji w krainie czarów”, do tego karoca, ogromny zegar i księżyc. To był magiczny pokaz!

 D&G damska

Nie ma żadnych wątpliwości, że Peter Dundas uwielbia lata 70. Widać to zarówno w damskiej, jak i męskiej kolekcji na jesień-zima 2016/2017. Kolekcja damska to kolorowe futra, haftowane krótkie kurtki, koronkowe bluzki, boho suknie w odcieniu kwaśnej cytryny. Niewątpliwie uwagę zwraca sukienka z haftami przypominającymi tatuaże. Kampania tej kolekcji to ograniczona sceneria do materiałowego tła, kojarzącego się z pikowaną kanapą. W kampanii zobaczymy m.in.: Adwoa Aboah, Odette Pavlova, Marjan Jonkman, Lia Pavlova, Erik van Gils, Logan Flatte i Benji Saker.

Cavalli damska