W wielu firmach obowiązuje dress code, obejmujący normy dotyczące stroju do pracy. Jeśli są to luźne zasady, łatwo jest wybrać stylizację. Jednak, gdy w firmie panuje konieczność stroju biznesowego, stworzenie odpowiedniego zestawu staje się trudniejsze. Sprawa komplikuje się w sezonie letnim, gdy na dworze jest wysoka temperatura. Jak ubrać się w upalne dni, aby czuć się komfortowo i nie naruszać zasad panującego dress code? Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie.

Dress code różni się w zależności od firmy. Wiele z nich posiada spisane zasady dotyczące ubioru, co ułatwia wybór odpowiedniego stroju. Dzięki temu wiemy co możemy, a czego nie należy ubierać. Strój biznesowy dla kobiety składa się z klasycznego garnituru lub garsonki bądź sukienki z marynarką. Wybierając sukienkę, oprócz długości , zwróć również uwagę na jej dekolt oraz ramiączka. Jeśli zdecydujesz się na sukienkę bez ramion, powinna sięgać przynajmniej do kolan. Koniecznie dobierz do niej marynarkę lub bolerko, aby przykryć ramiona. Sukienka z krótkimi rękawami pozwala na długość powyżej kolana (nie więcej niż 5 cm). Najlepiej sprawdzi się dekolt typu łódka i karo. Głębokich unikaj! Latem stawiamy na kolory jasne, które będą odbijać światło. Wybieraj produkty z naturalnych materiałów – będzie w nich mniej gorąco niż w odzieży ze sztucznymi dodatkami. Świetnie sprawdzi się tu len. W wielu firmach jest obowiązek noszenia rajstop. Zazwyczaj spotykany jest w biurach klimatyzowanych, więc  nie odczuwa się ich na nogach. Mimo to, wybieraj najcieńsze z możliwych rajstop lub pończochy. Możesz również wyjść do pracy kilka minut wcześniej bez rajstop i założyć je dopiero na miejscu.  W sytuacji, gdy firmy dopuszczają gołe nogi, pamiętaj, aby spódnica miała odpowiednią długość, a sukienka nie miała tendencji do zawijania lub podwiewania. Buty mają okrywać palce oraz piętę. Sandały czy klapki to nieodpowiednie obuwie do biura.