Piękna i opalona skóra to marzenie nie jednej z kobiet. Jednakże wiele z Nas nie może pozwolić sobie na wizyty w solarium lub opalanie. Z rozwiązaniem przychodzą samoopalacze. Jak ich używać? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytanie.

Zanim przystąpisz do nałożenia samoopalacza, musisz odpowiednio przygotować swoją skórę. Dzień przed wykonaj peeling całego ciała. Zabieg złuszczy martwy naskórek i wygładzi jego powierzchnię. Na 24 godziny zrezygnuj z nakładania balsamu, ponieważ działają one jako bariera chroniąca przed opalenizną. Pozbądź się włosów z ciała. W sklepach masz dostępne kosmetyki brązujące w sprayu, piance lub balsamie. Wybór zależy od Twoich preferencji. Pamiętaj, aby wybrać samoopalacz kierując się kolorem skóry. Zbyt ciemny będzie wyglądał nienaturalnie.

Przed przystąpieniem do nałożenia balsamu brązującego, nałóż rękawice ochronne. Pomogą w równomiernej aplikacji i zabezpieczą przed zabrudzeniem dłoni. Samoopalacz nakłada się ruchami pionowymi. Masujemy skórę aż do całkowitego wchłonięcia preparatu. Pamiętaj, by takie miejsca jak łokcie, kolana i stopy delikatnie musnąć samoopalaczem. Paznokcie, wewnętrzne stronie dłoni i nadgarstków umyj za pomocą nawilżających chusteczek.

Z twarzą postępuje się nieco inaczej. Do aplikacji użyj gąbek kosmetycznych. Aby zapobiec plamom, rozpocznij od środka twarzy i kieruj się w stronę uszu, brody i czoła. Uważaj na linię włosów by nie dopuścić do ich zafarbowania. Możesz wymasować odrobinę balsamu nawilżającego tuż przy linii włosów przed aplikacją produktu. W ten sposób nie pofarbują się.

Po aplikacji samoopalacza nie kąp się co najmniej ok. 8 godzin. Codziennie nawilżaj skórę i stosuj peeling co 2-3 dni. W ten sposób zachowasz naturalną i równomierną opaleniznę na dłużej. Aplikację produktu staraj się powtarzać co 3- 5 dni.