Wiesz, że zaledwie kilka pierwszych sekund decyduje o tym, jak odbiorą Cię inne osoby? Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na innych i na spotkaniu biznesowym?

pierwsze wrażenie jak zrobić

5 sposobów na to, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie

Czy wiesz, że wystarczą tylko cztery sekundy, aby podświadomie ocenić drugą osobę i wyrobić sobie na jej temat zdanie? Dlatego niezwykle ważne jest to, jak się zaprezentujemy. To ma istotny wpływ na nasze relacje z daną osobą. Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Oto kilka skutecznych sposobów

Uśmiechaj się

Uśmiech to najpiękniejsze ubranie! Jeżeli chcesz sprawić wrażenie sympatycznej osoby, która ma pozytywne nastawienie do życia, koniecznie się uśmiechaj. W ten sposób rozmówca odbierze Cię jako sympatyczną osobę. Pamiętaj o uśmiechu, gdy podajesz dłoń drugiej osoby. Oczywiście uśmiech ma być szczery, naturalny.

jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

Bądź zainteresowany drugą osobą

Niezależnie od tego, czy spotykasz się w sprawach biznesowych, czy wybierasz na romantyczną kolację, musisz okazać zainteresowanie drugą osobą. Przede wszystkim nie spóźnij się na spotkanie. Punktualność to bardzo ważna cecha, którą każdy ceni. Podczas rozmowy dokładnie słuchaj drugiej osoby, nie przerywaj jej, zadawaj pytania i spróbuj odnieść się do tego, co mówi. Staraj się podtrzymać rozmowę. Nawiązuj kontakt rozmowy, aby pokazać, że jesteś zaangażowany.

Ubierz się odpowiednio

Powszechne powiedzenie mówi, że nie szata zdobi człowieka. Jednak to, jak wyglądasz, ma ogromne znaczenie. Osoba, która Cię nie zna, w pierwszej kolejności patrzy na Twój wygląd. I na podstawie Twojego stroju wyraża pierwszą opinię. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiednich ubrań w zależności do okazji. Zupełnie inaczej ubierzesz się na spotkanie biznesowe, na romantyczną kolację, a jeszcze inaczej na spotkanie ze znajomymi. Poza ubraniami pamiętaj, aby zadbać również o inne aspekty. Ważna jest fryzura, a u pań delikatny makijaż, który podkreśla urodę.

Wykorzystaj mowę ciała

Mowa ciała potrafi zdziałać cuda. Przede wszystkim popracuj nad tym, aby mieć otwartą pozycję, która odbierana jest jako pewna siebie. Dzięki temu nie stworzysz niepotrzebnego dystansu. Nie uciekaj wzorkiem, nie krzyżuj rąk i staraj się nie denerwować.

Bądź pewny siebie

Jednym z najtrudniejszych punktów do zrealizowania jest bycie pewnym siebie. Dlaczego? Dlatego, że ma ona być naturalna. Nie chodzi o to, aby się wywyższać, a o to, aby zdawać sobie sprawę ze swoich zalet i wad.

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na spotkaniu biznesowym?

Nie ulega wątpliwości, ze wizerunek odgrywa niezwykle istotną rolę w biznesie. Nasz wygląd, na który składa się nie tylko kreacja, ale również fryzura, makijaż, świadczy o nas samych. Stanowimy odzwierciedlenie naszych produktów oraz usług. Udając się na spotkanie biznesowe z osobą, która nas nie zna, musimy mieć świadomość, że osoba ta w pierwszej kolejności zwróci uwagę na nasz wygląd. Nasz ubiór decyduje o tym, jak partner biznesowy, klient nas odbierze. I mamy na to zaledwie cztery sekundy. Dlatego każdy przedsiębiorca i pracownik powinien posiadać wiedzę na temat dress code’u.

Wizerunek biznesowy to:

  • odpowiednio dobrany strój, 
  • zadbana twarz,
  • zadbane dłonie,
  • wyprostowana postawa,
  • subtelny makijaż (u kobiet).

Ubiór zawsze dobieramy do:

  • zawodu, jaki wykonujemy,
  • stanowiska, jakie zajmujemy,
  • okoliczności spotkania,
  • pory dnia.

dobre pierwsze wrażenie

Jeżeli nie wiesz, jak się do tego zabrać, zapraszamy Cię na zajęcia z etykiety i wizerunku w biznesie, które prowadzi Style Coach Agnieszka Świst-Kamińska.