W dzisiejszych czasach granice między stylami zacierają się coraz bardziej. Bluza, kiedyś kojarzona wyłącznie z ubiorem sportowym, staje się coraz bardziej popularnym elementem codziennych stylizacji, a nawet oficjalnych strojów. Jak nosić bluzę, aby wyglądać elegancko? Poznaj nasze porady dla kobiet i mężczyzn.

streetwearowe bluzy

Jak dobrać bluzę, aby wyglądać elegancko?

Współczesna moda zaskakuje różnorodnością i elastycznością, pozwalając na czerpanie inspiracji z różnych stylów i trendów. Bluza, dawniej kojarzona głównie z aktywnością sportową, coraz częściej pojawia się także w bardziej formalnych stylizacjach. Na co zwrócić uwagę, wybierając bluzę do nieco bardziej eleganckich outfitów?

1. Fason. Postaw na bluzy o prostym kroju, bez kaptura i dużych nadruków. Dobrze sprawdzą się modele z dekoltem V lub okrągłym.
  2. Materiał. Wybierz bluzy z wysokiej jakości materiałów, takich jak bawełna, kaszmir lub jedwab. Unikaj bluz z polaru i sztucznych tkanin.
  3. Kolor. Stonowane kolory, takie jak czarny, granatowy, szary lub biały, będą bardziej uniwersalne i łatwiej je dopasować do innych elementów garderoby. Jeżeli nie wiesz, jak łączyć barwy, sprawdź nasz artykuł: Jak dobierać kolory ubrań?, w którym dzielimy się wskazówkami!

jak nosić bluzę

Bluza damska — stylizacje

Bluzy damskie od lat królują w modzie ulicznej, ale teraz mają szansę wyjść poza granice casualowego stylu. Z odpowiednim krojem i materiałem, bluza może być eleganckim dodatkiem do różnych stylizacji. Jak nosić bluzę damską?

bluza damska stylizacje

Bluza jako element kreacji wieczorowej

Wiele projektantów mody coraz częściej proponuje bluzy jako elementy wieczorowych strojów, a my jesteśmy zachwycone tym trendem! Jeżeli chcesz założyć bluzę zamiast marynarki czy bolerka, to postaw na szykowny model np. czarną bluzę z cekinami.

Bluza pod marynarkę

Niezwykłe zestawienie bluzy z marynarką to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej, a jednocześnie niekonwencjonalnej stylizacji. Taka kombinacja dodaje lekkości i nowoczesności. Tutaj doskonale sprawdzi się bluza w kratę damska, czarne eleganckie spodnie i marynarka w odcieniu, który znajduje się na bluzie.

Bluza z trenczem na co dzień

Elegancka bluza z kapturem damska dobrze będzie prezentować się w towarzystwie spodni rurek. Dobierz do tego klasyczny trencz oraz elegancki kuferek. Oba te elementy dodadzą szykownego charakteru całości. Taki zestaw doskonale sprawdzi się na uczelnię, kawę z przyjaciółką czy weekendowe szaleństwo zakupowe.

Bluza i spódnica — stylizacje

Jeżeli lubisz kobiece zestawy, to postaw na duet bluzy i spódnicy. Tutaj odpowiednia będzie zarówno spódnica jeansowa, jak i plisowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś włożyła na siebie zwiewną, kwiecistą spódnicę. Wybór masz naprawdę ogromny!

Ciekawy zestaw otrzymasz, ubierając koszulę, krótką spódnicę z zakładkami, a na górę dodatkowo włożysz czarną bluz,ę oversize. Do tego ażurowe botki i torebkę na łańcuszku. Nasza kolejna propozycja to skórzana mini i bluza z kapturem. Na nogi czarne botki albo sneakersy. Całość uzupełnij listonoszką oraz okularami przeciwsłonecznymi.

bluza i spódnica stylizacje

Eleganckie bluzy męskie — jak nosić?

A jak nosić bluzę męską w eleganckiej odsłonie? Poniżej przedstawiamy kilka naszych pomysłów.

stylizacje z bluza

Bluza z garniturem

Śmiałe zestawienie bluzy z garniturem to nowoczesne spojrzenie na elegancję. I co ciekawe, stało się trendem. Sportowa elegancja znalazła rzesze zwolenników i cieszy się ogromną popularnością. Klasyczny zestaw z koszulą i krawatem zastąp bluzą, aby dodać stylu i indywidualności całej stylizacji. Możesz również zostawić spodnie w kant i koszulę, a bluzę włożyć zamiast marynarki. Pamiętaj tylko o tym, aby bluza pasowała do stylizacji.

Bluza z klasycznymi spodniami

Streetwearowe bluzy świetnie komponują się także z klasycznymi spodniami, takimi jak chinosy czy modele z lnu. Pod bluzę możesz założyć koszulę, która doda szykownego charakteru całej kreacji.